Ankara'dan Safranbolu'ya ordan da Amasra'ya

Eylül ayında için bir gezi planı oluşturduk; Ankara'dan çıkıp önce Safranbolu'ya daha sonra da Amasra'ya gitmeyi planlıyoruz. Ulaşım aracını otobüs olarak belirledik. Sorularım şunlar:

1. Ankara'dan Safranbolu'ya kaç saatte gideriz?
2. Amasra'dan Ankara'ya kaç saatte döneriz?
3. Safranbolu için önerebileceğiniz yerel bir otobüs firması var mı?
4. Amasra'dan dönüş için önerebileceğiniz bir otobüs firması var mı?
5. Safranbolu-Amasra arası gidip gelen otobüsler veya minibüsler var mı?
6. Safranbolu-Amasra arası kaç dakika sürüyor?

Bu sorular dışında gezi planımıza ekleyeceğiniz her bilgi, öneri kabulümdür. Bunlara yeme-içme de dahil :)

Şimdiden çok teşekkürler.

1. 2 saat
2. 3,5-4 saat
3. Safkar Safran turizmi biliyorum, uzak durun.
5. Şehirlerarası olduğu için minibüs tarifesi yok ancak giden otobüs firmaları vardır diye düşünüyorum.
  • immortal  (09.08.14 14:50:23)
6. Özel araçla 1 saatte rahat gidiliyor, otobüsle daha fazladır.
Ekstra: Safranbolu'da Arasta'da boncuk kahvesi var, türk kahvesi ve dut şerbetlerinden deneyin mutlaka. Çarşı içinde gezip yorulduktan sonra tabure üstünde gözleme yemek hoş oluyor. Daha kallavi bir yemek isterseniz Cinci Hanı öneririm.
Amasra'da balık yenir tabi ki. Çeşmi Cihan'a gidin. Salataları, mezeleri çok lezzetli. Barış Akarsu'nun mezarını görürseniz benim için de bir dua edin.
  • immortal  (09.08.14 14:56:27)
ankara'dan safranbolu'ya 2 saatte gitmek mümkün değil. 200 km'den fazla o yol.

safranbolu'da klasik noktalara ek olarak
araç yolunda çevrik köprü'ye gidip kuyu kebabı yiyin.
yörük köyü'ne gidin.
gazoz için bağlar'a gidilebilir.
bulak mağarası da güzel.
  • mobilemob  (09.08.14 15:23:46)
ankara-safranbolu 2 saat diyenleri dikkate almayın. radar olmayan bir yolda otomobilinizle çok hızlı ancak varırsınız 2 saatte. otobüsler karabük'e bırakır, oradan safranbolu'ya servisleri vardır. sırf karabük terminal-safranbolu arası bile 15 dakika alır. safranbolu-amasra arasını ise karabük-bartın araçlarıyla gidersiniz.

  • arandur  (09.08.14 15:54:54)