kadınlar askere gitmeli mi ?

thebrigade.thechive.com bunu gördüm bence evet :)

aga regl falan olurlar, ellerinden silah var. Genelkurmay başkanını bile vururlar.

  • oğlum çok zor lan  (07.08.14 01:41:25 ~ 01:41:43)
zorunlu askerlik olmamalı.

  • microfiction  (07.08.14 01:42:57)
gerek yok. erkek var epey.

ayrıca 500 000 kadar erkeğin 1 yıl dahi olsa karı kız işinden el çektirilmesi ülkedeki abaza topluluk için bir nebze nefes almak demek.

çeşme suyuna şap katılsa da ülke olarak rahat etsek.
  • siradisi00  (07.08.14 01:46:15)
Gitmeli. Kadın erkek eşitliğine gelince bik bik ötüyorlar. En azından evden 12 veya 6 ay ayrı ve zorunlu disipline sokulmanın verdiği o iç karatıcı duyguyu hissetmelerini isterdim. Erkek 20 yaşından sonra kafasının bir köşesinde hep o duygu, kadına bakıyorsun evde oturuyo umurunda bile değil oh ne ala memleket.

  • sevgili sen masada değil yatakta güzelsin  (07.08.14 01:49:44)
Genel olarak düşüncem askerliğin profesyonel boyutlarda, düzenli şekilde olması. Ama eğer zorunlu askerlik uygulanıyorsa kadınlar da askere gitmeli. Sonuçlarını, uzun vadede faydasını bilemem ama düşüncem bu.

  • ontheroad  (07.08.14 01:52:37)
erkeğe eziyet zaten gitmek, bi de kadınlara da eziyet çektirin rahatlayın.
duyuruyu açan arkadaş zaten kafa bulma amaçlı açmış ama bir de ciddiye alıp, zorunlu askerliğin tartışılması gereken yerde kadınları da alalım onlarda askere gitsin eziyet görsün diyen adamlar çıkmış ortaya.

  • zentiva  (07.08.14 01:54:49)
Gitmemeli. Erkekler de gitmemeli. Gencecik bir insanı, vatani görev diye zorla çağırıp eline silah tutuşturmak, insan öldürmeyi emretmek doğru değil. Kadını erkeği yok bu işin.

  • cezzar dede  (07.08.14 02:05:25)
bence gitmeli. askerlik demek disiplin demektir.

edit: bunu bir bayan olarak söylüyorum
  • phoenixbird  (07.08.14 02:18:09)
izlemedim linki. belki geyiktir bilmiyorum ama ben ciddi cevap vereyim gene de.

gitmeli. hem madem kadin-erkek esitligi var, herkes yapsin askerligi.
ayrica disiplin, egitim vs vs ogrenmek lazim.

ustelik artik savaslar hatt-i mudafaa seklinde yapilmiyor. ya da iki ordu caldiran ovasinda bulusup da allah allah nidalariyla birbirine kosturmuyor yani. cephe, savas sahnesi, sivil alanlar cok ic ice. sivil hedeflerin cok rahat bombalanmasini vs zaten gectim, yugoslavya'da, kirim'da, gurcistan'da. israil-filistin'de hatta ic savasta irak, libya, misir, suriye'de gorduk ki artik kadin-erkek, yasli-cocuk, asker-sivil demeden tum halk savunma, saklanma; gerekirse saldiri taktik-tekniklerini ogrenmeli. ha bunlar bizim askeri sistemde ne kadar ogretiliyor o ayri ama olmali iste.

bir kadin olarak benim dusuncelerim bunlar. arz ederim.
  • nicki martin  (07.08.14 02:42:05)
Erkekler de gitmemeli, saçmalıktan başka bir şey değil. Askerlik disiplinmiş aşlsdkfaşlsdkf anca hayatta bir bok olamamış bir insan askere gidince gelişme kaydeder, onun dışındaki tüm insanlara zarardır. Kadınlar kendilerinin gitme ihtimali olmadığını biliyorlar tabii sallıyorlar erkekler gitsin diye oh ne güzel.

  • i was made for you  (07.08.14 02:52:36 ~ 02:52:58)
temel 28 gün eğitim verilsin kadın veya erkek, daha da uzatılmasın bence.

  • arandur  (07.08.14 08:53:42)
gitmeliler tabii ki.

  • baldur  (07.08.14 08:57:26)
yüksek lisansa başlatmayın adamı lan.

bu ülkenin kadınına yapılmayan bir bu kaldıydı, bunu da yapın rahatlayın.
astınız
kestiniz
biçtiniz
askere gönderttirmeyiz!
  • shiranai  (07.08.14 09:00:37)
"Zorunlu askerlik olmamalı" ile ilgili yorumlar + 1

Asker kıyafeti fantezisi yapılmak istenirse, bunun için hayatın bir kısmını bir yerlere adamaya gerek yok.
  • aychovsky  (07.08.14 09:02:02 ~ 09:02:15)
zorunlu askerlik kaldırılmadığı sürece, kadın erkek eşitliği varsa gitmeli.

  • inheritance  (07.08.14 09:12:06)