Kardeşim Saçlarını Pembeye Boyayacak

Küçük kardeşim (küçük dediğime bakmayın 19 yaşında) saçlarını pembeye boyamaya taktı kafayı. Sarışın. Tutturdu boyayacağım diye. Vazgeçiremiyoruz. Almış boyayı. Saçlarına yazık ediyorsun diyoruz anlamıyor. Ben de onun yaşındayken 3-5 renk denedim, tek elime geçen yıpranmış saçlardı. Ama pembe yapmamıştım ben. Klasik turuncu, kızıl, küllü kumral vs yapmıştım. Bir de benim saçlarım normal kestane rengi saç. Aksiyon aramam biraz normal ama bu kız çocuğunun saçlarının orjinal rengi çok güzel zaten. Anlamıyor.
Pembe saç mı olur ya? Çok mantıksız değil mi? Bir şeyler söyleyin. (O da duyurudan.)

denesin, çok heveslenmiş demek ki. pembiş pembiş gezsin :)

  • rock n roll  (06.08.14 20:03:31)
kısçe'm bunu okuyorsan boyat diyorum. boyat bebişim. enseyi boyat ama sadece. üstten sarı altlardan pembe açık saçla da toplu saçta da nefis durur. (ay nov kusura bakma :()

bu arada manic panic ile boya. organik ve amonyaksız olduğundan saçına asla zarar vermez aksine pamuk gibi yapar.
  • harekatamiri  (06.08.14 20:04:49)
saç tebeşiri deneyip hevesini alsın?

  • tuborg yesili  (06.08.14 20:05:08)
Manic panic'in su bazlı boyalarıyla boyayabilir onlar saçı yıpratmıyor.
Boyasın ben destekçisiyim hevesini alsın :)

  • leadzeppelin  (06.08.14 20:06:09 ~ 20:08:31)
bu mu kardesin :)

www.eksiduyuru.com

burada da dendiği gibi 3-4 yıkamada akıp gidiyorsa boyasın, hevesini alsın ne zararı var ki? hani marjinal gençlerdi?
  • ufukcel  (06.08.14 20:06:11)
ya bırakın boyasın. zaten sarıysa saçı rengini açmasına falan gerek kalmaz, hemen akar, isterse kendi rengine dönüşü de pek zor olmaz. çok yıpratıcı bi şey değil yani aslına bakarsan. canının sıkılmasına değer mi 19 yaşında tazenin.

  • bxgx  (06.08.14 20:07:21)
Sac tebesiri +1

Ama illa da boyamak istiyorsa karismayin, o da deneyerek ogrenmis olur. Onun saci onun karari, üstelik 19 yasinda imis :)
  • Idonthaveausername  (06.08.14 20:07:22)
pembe boya olduğuna göre yarı kalıcı boyadır o. yani içinde saça zarar verecek oksidanlar yoktur. isterse her hafta başka bir renge boyasın, hiçbir şey olmaz saçlarına. hele ki saçları sarı oldupu için açmaya da gerek olmayacak demektir ki hiç korkmayın.

hem pembe çok güzel renk. hazır yaşı büyümemişken yapsın, hevesini alsın ne güzel.

beğenmezse beyaz sabunla yıkar, akıtır hemen.
  • in pyjamas  (06.08.14 20:08:34)
Pembe saç candır. Benim yaptığım hatayı yapıp organik olmayan boyayla kızıl üstüne pembe balyaj yaptırmaya kalkmadığı sürece ellemeyin kızı, onun saçı onun kararı :p

  • istinyede bekle  (06.08.14 20:08:35)
Manic Panic'in bikaç yıkamada tamamen akan kalıcı olmayan boyasından alsın denesin. Ben de uzun süre saçımı pembe kullandım ve çekilcek dert değil. Güzel mi duruyor evet duruyor ama ugrasması zor hele ki yaz aylarında kullanılabilecek bi renk kesinlikle değil.

Dediğim gibi önce geçici boya.
  • shejia  (06.08.14 20:09:10)
Ya şaldkaşldkasd ben birileri bana detek olur diye ifşa ettim çocuğu hepiniz destek oldunuz iyice şımaracak. :')

edit: @ufukcel yok o değil.
  • ay nov kung fu  (06.08.14 20:09:39 ~ 20:10:51)
Dkkakdksksk söz konusu kız kardiş benim. Denemek için bi tutam boyamıştım, istediğim renk olursa ombre gibi bir şey düşünüyordum. Ama öyle bi destek buldum ki hepsini mi boyasam napsam diye düşünüyorum şu an.....
Boyam manic panic eved. Aplam da boyama sulanacak bu gidişle. Birlikte pembiş pembiş gezicez ollei <3

  • okuyamıyom ben ya  (06.08.14 20:13:19)
Soluk benizliyse ve zayıfsa hiç durmasın boyasın. Tombik ve sarı suratlı bir kızda pembe saç düşünemiyorum. Bebek gibi bi şey olması lazım ki pembe saçla melek olsun.

  • buzbebek  (06.08.14 20:20:29)
kalıcı veya demi permanent yazanlardan yapmasın. semi permanent yazsın, akınca saçta leke bırakmayanlar onlar. saç tebeşiri yapış yapış pastel boya gibi bir his veriyor. sprey boyalar da var onlar da güzel. manic panic, jeans color iyi.

  • Lim5  (06.08.14 20:25:33)
Gayet guzel duruyor boyle tatli renkler. Birak boyasin yahu, niye panikliyorsun?

  • delifaruk  (06.08.14 20:28:16)
boyamasın. kesin bilgi.
edit: karar değiştirdim. boyasın.

  • xenophobe  (06.08.14 20:29:18 ~ 20:42:36)
pembiş, pembe panter ya da pink floyd gibi lakaplar takmakla tehdit edebilirsin. hatta işi ileri götürüp bunu aile eş dost arasında yayabilirsin.

  • dafaiss  (07.08.14 00:58:11)
Saçını aleve verin. Ben denedim oluyor.

  • fuzuli  (07.08.14 01:00:06)
açılın pembe geldi :) kardeşini tanıyorum sanırım, eğer tahmin ettiğim kişiyse bayağı hevesli :) ve aldığı boya gayet kaliteli bir boya, hiç yıpratmıyor saçı.

eğer kardeşin o değilse ve aldığı boya manic panic değilse vazgeçirin ve bir kutu manic panic hediye ediniz.

saçlar sarı olduğu için zaten boya en fazla 1 ay dayanacak, eninde sonunda komple akmış olacak. bırakınız boyasın, içinde kalmasın derim ben :)

edith: evet doğru bilmişim kardeşini, yorumlara göz atınca gördüm :D
  • a gun and a pack of sandwiches and nothing  (07.08.14 01:03:21 ~ 01:04:41)
denesin. neden engel olmak istiyorsunuz ki? içinde hiç kalmasın. benim mavi saç takıntım vardı. sırf sizin gibi abi ve ablaları dinlemek zorunda kaldığım için içimde kaldı. ben destekliyorum kardeşi.

  • dessy  (07.08.14 09:11:08)
E boyasın, saç rengi değiştirmek atla deve değil ki kökü onda nasıl olsa, istediği saç rengine döner. Bir süre sonra kendi saç rengine de döner. 19 yaşında yapmayacak da ne zaman yapacak? İçinde kalmasın.

Yurttaki oda arkadaşım kafasını 1'e vurdurdu, çıkanları fosforlu sarı yaptı, peşinden kırmızılar, yeşiller, morlar yaptı. Üniversitedeyken yapılması güzel böyle şeylerin. Şimdi gayet kendi saçı ile iş kadını iş kadını dolaşıyor ortalıkta.
  • aychovsky  (07.08.14 09:18:27)