Çocukken İstenilen Şeyler?

Sevgili duyuru halkı, çocukluğumuzda isteyipte alamadığımız, ailemizin almadığı içinizde ukte olan şeyler nelerdir? Ben küçükken hep paten istemiştim ailem almamıştı... Sizin neler var böyle?

Cindy bebek evi.
Çok istiyordum. Her gece hayallerimdeydi. Hatta gerçek bir Cindy bebeğim de olmamıştı hiç. Hep böyle milyoncularda olan, kafasının yarısı kel olan, bacakları kıvrılmayan, kolları oynamayan bebeğim oldu.
Hala böyle imrenerek bakıyorum Cindy bebeklere. <3
  • dessy  (06.08.14 16:44:53)
evcil hayvan. kardeşim çok korkuyor diye alamamıştık. kuştan bile korkuyordu.

  • inheritance  (06.08.14 16:46:12)
akülü araba :(

  • Ezequiel  (06.08.14 16:47:15)
(bkz: 386dx)

yıllarca c64 ile devam ettim. pentium 3 çıktığında da amiga 1200 vardı. tüm hayatımı etkiledi sanırım.
  • jaaaccckkk  (06.08.14 16:48:31)
akülü araba +1

  • bozbaykus  (06.08.14 16:49:45)
benim hiç uzaktan kumandalı arabam olmadı lan. heves ederdim bak buna..

  • widee  (06.08.14 16:50:08)
bisiklet :(

hep amcaoğlunun bisikletini kullandım.
  • hohoya  (06.08.14 16:50:32)
içimde en çok ukte kalan action man olmuştu. bir de sega geliyor aklıma.

  • disfori  (06.08.14 16:55:15)
Pedallı arabalar vardı, annem karnem iyi gelirse alacam demişti ama almamıştı. Bir keresinde de beni oyuncakçıya götürmüştü, ben tren setine dalmıştım ama o ne yaptı ne etti bana dandirik bir puzzle kakaladı.

  • Tutkun  (06.08.14 16:55:36)
pisiklet

  • nereye bu gidis  (06.08.14 17:01:40)
oyuncak telefon. şöyle birşey. iki tane sabit telefon ama aralarında bağlantı var, birini bi odaya diğerini diğer odaya kurup konuşabiliyorsun.
ölmüştüm öf.

ben 8 yaşındaydım, o beş milyondu.
  • al-se  (06.08.14 17:04:56)
cindy bebek evi +1

kendime alıcam ama kurarım bi köşede durur içimde kalmasın.
  • cadi iren  (06.08.14 17:07:38)
Sega
Mikasa Futbol Topu
Bisiklet(Bayağı bekletip o zamanın en iyisini aldığı için bunu saymayabilirim)
  • an engineer  (06.08.14 17:07:41)
Süper Mario oyunu. Benden küçük kuzenime alınmıştı. Üst kata çıkıp oynuyordum. O da her zaman mümkün olmadığı için ben de istemiştim. Niye alınmadı hatırlamıyorum.

  • auroraaurora  (06.08.14 17:08:13)
Böyle lego gibi ama değilde, bir araya getirince apartman gibi bir şey oluyordu. Nerden gördüm ya da gerçekte var mıydı hiç bilmiyorum ama onlardan istiyordum. Ancak nedense aileme bunu hiç söylememiştim :P alırlardı belki..

  • air  (06.08.14 17:08:39)
çok küçükken polis gözlüğü-silahı-kelepçesi gibi bi oyuncak seti vardı, onu çok istemiştim almamışlardı, iyi ki almamışlar lan, o ney öyle!
küçük langırt gibi olan ama futbolcuları çekip bırakarak şut çekilen bi futbol oyuncağı vardı, mavili kırmızılı, ona hakkaten çok ağlamıştım, onu keşke alsalardı lan, şimdi alsalar şimdi bile oynarım onla.

  • balporsugu  (06.08.14 17:10:50)
monopoly ve bilumum o tarz oyunlar.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (06.08.14 17:15:02)
benim aylık bir tane oyuncak isteme hakkım vardı. maaş gününden maaş gününe. araba istedim alındı, kids scooter istedim alındı, gerçek gibi olan bebeklerden alındı (pipisi vardı, bezliyodum lan ben onu!), denizkızı orijinal cindy alındı, twister rave alındı. oha lan ne istersem alınmış. tercihlerimi iyi kullanmışsam demek ki.

edit: my little pony istemiştim onu almamışlardı aklıma geldi.
  • harekatamiri  (06.08.14 17:18:36 ~ 17:21:17)
At istedim. Günlerce, haftalarca ağladım zırladım. Sonra bana eşek almışlardı. Eşşeğin üzerine biner gezerdim çiftlikte. Eşeği bana at diye yutturmuşlardı ama. Sonra bi gün okulda hayvanları öğreniyoruz, baktım bizim atın resminin altında eşek yazıyo. Allaaah siz misiniz beni kandıran. Kitabı kaptığım gibi eve koşuyorum. Tam eve yetişicem yolda düştüm kafamı yardım. Mahallenin benden 3-5 yaş büyük çocukları görüp geldiler, hadi hadi ağlama bi şeyin yok sen erkek adamsın hadi eve dediler. Bi elimde eşeğin resmi diğer elim kafamda kafam yarık zaten kan akıyo gözlerim dolu eve gidiyorum. köşeyi döndüm lan bi baktım bizim kapının önünde bi at. Çiftçinin biri bağlamış gitmiş. Şöyle gittim yanına yavaşça, sırtı dönük. Arkasına geçtim önünü dönsün diye uğraşıyorum, tuttum bi taş attım kıçına, taşı atmamla at bana bi koydu, sırasıyla gökyüzü, bulutlar, güneş, tak sırt üstü yapıştım yere. Bi günde iki darbe. Sonra nakavt oldum zaten. Benim hayatım ikiye ayrılır; hayatın çiftesini yemeden önceki hayatım, hayatın çiftesini yedikten sonraki hayatım. Bu hikaye gerçektir. Sonra sikerim dedim atını da eşeğini de, köpeklere sardım.

Birde boncuk tabancası aldırana kadar göbeğim çatlamıştı. Bizim peder biraz fazla tedbirlidir; yok gözüne isabet eder, yok bilmem ne. Biz savaş yapardık ama, surat falan dinlemezdik. Bi gün savaşın ortasında baktım peder beni çağırıyo, laynn... dedim tamam geliyom amk:/
  • sevgili sen masada değil yatakta güzelsin  (06.08.14 17:29:47)
Barbi bebek evi tam da genç kızlığa giriş dönemime denk geldiği için içten içe heves ettiysem de istemeyi gururuma yedirememiştim :)

Ama bir Furby gerçeği var, kardeşimle oyuncakçının vitrinine yapışmış halde "çok güzel ama çok pahalı, 2 yıl harçlık biriktirsek alabiliriz ama di mi:( " dediğimizi hatırlıyorum :D

Geçen sene haberi aldığımda, Neeee Furby yeniden mi satışa çıkmış, diyerekten koşa koşa kendimi bi avmdeki oyuncak mağazasına atmıştım. Emin adımlarla ilerledim, Furbyim için renk seçiminde bi süre kararsızlık yaşadıktan sonra kasaya gittim ki yıllar sonra yine aynı hüsran. "Lan hala çok pahalı amk, bu ay faturaları ödemeyip alabilir miyim ki ühüü:( Kıyıp da alamadım, ya benim nezman bi Furbyim olucak duyuru!!!
  • lambada  (06.08.14 17:55:23)
saksofon.

  • timmie  (06.08.14 17:58:22)
gerçek cindy bebek.

o değil de benim akülü arabamın olmuş olması sizce de çok garip değil mi :/
  • devilred  (06.08.14 17:58:35)
Org istemistim. pahalı diye kendim vazgecmistim.Simdi belki ünlü bi müzisyen olabilirdim :(

  • bes  (06.08.14 17:58:57)
akülü araba ve şu langırt benzeri futbol oyunu. adamlar çakılı oluyor, böyle kafalarından geri çekip bırakarak topa vurduruyorsun falan vardı ya eskiden, o şeylerden.

bi de şey vardı en çok, inanılmaz istediğim, buuuu uzaktan kumandalı kamyon ve dozer setleri oluyor ya. çok pahalıydılar. şimdi 300-400 lira falan sanırım. her toprak parçası gördüğümde hayallere dalardım "şimdi ben burayı kazsam, kamyonuma yüklesem" diye. çocukken inşaatçı, 18 yaşıma kadar da kamyoncu olmak istiyodum zaten. gerçi hala hoşuma gidiyo kamyonculuk fikri.

onun dışında her istediğim alındı, zengindik o zaman. brezilya'dan kahve, fransa'dan çikolata falan getiriyodu babam. şimdi çalıştığı yerde yaşıyo adam, fena patladı. böyle hayatın anasınıskim
  • pescador  (06.08.14 18:02:56 ~ 18:04:11)
Bisiklet. 21 yaşındayım bisiklete binmeyi bilmiyorum arkadaş :/

  • mutlusismankedi2015  (06.08.14 18:36:58)
minik oyuncak dikiş makinesi. Napcaksın öyle şeylerle uğraşıp, doğru düzgün çalışmaz bile o diye almamışlardı. Halbuki bebeklerime elbiseler dikecektim ben.. Sonra çok yetenekli olduğum ortaya çıkacaktı ve normal dikiş makinesi alacaklardı bana. Mükemmel elbiseler dikecektim, herkes hayran olacaktı bana ve ünlü olacaktım. Hayallerimi elimden aldılar!!!! :( bak yine aklıma geldi huf.

  • mayaa  (06.08.14 18:53:03)
emekleyen bebek. baleye gitmek istedim ona da göndermediler. annem arada söyler keşke baleye gönderseydim çocuğumu diye. galiba algılayamadılar olayı, kızmıyorum o yüzden.

  • rock n roll  (06.08.14 19:06:57)
kedi
bisiklet
barbi evi
  • lily briscoe  (06.08.14 19:53:41)
uzaktan kumandalı araba.

  • costa blanca  (06.08.14 19:55:49)
Akulu araba.
Her istedigimi er ya da gec aldilar ama akulu araba olmadi iste:)

  • delifaruk  (06.08.14 20:03:31)
90 larda robocop filmi ilk çıktığında onun küçüğünü yapmışlardı,yürüyordu,ışıkları falan yanıp sönüyordu.birkaç arkadaşımın vardı,ben de isterdim benimde olsun.

  • iste o bendim  (06.08.14 20:16:48)