[]

uçağa kabin bagajı limitleri hakkında

uçağın içine kabin bagajı alma konusunda bir kaç sorum var. 100 ml ye kadar kapalı poşette deklare edilmiş falan deniyor ya hani

1-) bu poşetleri hava alanı mı veriyor? yoksa biz direk kendimiz mi paketliyoruz?

2-) en çok hangi eşyalra sıkıntı olabiliyor, sizin yaşadığınız (er kişiyim)

3-) deodarant parfüm olayında da sanırım 100 ml olayı var. Bu durumda küçük boy birşyler mi götürmek gerekiyor sınıra takılmasın diye?

4-) tırnak makası, traş makinesi (şarjlı olanlar) sıkıntı oluyor mu?

 
toplamda 1000 ml'yi gecmeyecek
icindeki sivi 100 ml'den az olsa bile sise buyuk olmayacak

1. bazen oluyor havaalaninda bazen olmuyor. havaalani vermiyor ama guvenlikte bi kenarda oluyor, sen istersen aliyorsun ordan.varsa tabi. ben kilitli posete koymam, genelde makyaj cantasinin icinde oluyor, torbasiz. bisey demediler simdiye kadar.

2.parfum, krem, tras kopugu, deodorant. bunlarda sise buyukse sorun oluyor, sise ufaksa bisey demeiyolar. o yuzden seyahat boyu olanlardan almak lazim.

3. bkz:2

4. nope.
  • halanne  (05.08.14 00:52:38) 
Tırnak makası traş makinesi almayabilirler güvenlik görevlisinin kafasına esecek şeyler bunlar, bence valize koy.


  • ekaterina  (05.08.14 01:27:58) 
4 konusunda aksi tecrübelerim var. almanyaya gidis, thy, el bagaji, pasaport kontrolü sonrasinda tirnak makasi cikarttirildi. bir de gecen yasli kadinin 120 mllik kremini cikarttirdilar cantasindan. üzülüm lan, kadin cok üzgün bakti.

bir de fight clubta bahsedilen, titresen herhangi bir sey bomba olarak degerlendirilir konusu var. buna pilli dis fircasi, pilli permatikler, tras makineleri dahil. sarjini bitirip cikartip cantaya atin. sikinti yaratabilirler diyordu eskiler. simdilerde o kismi bilmiyorum. ama ben hic denemedim.

bence en büyük sikinti kemerdir. tak cikar tak cikar. bir de bottur. resmen soyuyor orda görevli seni. cantamda baska bir sey sikinti yaratmadi simdiye kadar. herhangi bir süphem oldugu anda bavula atarim, bavuldaki gayet legal bir seyi de el bagajina aktaririm. bavulda neler neler soktum haddi hesabi yok. en son cigbörek götürdüm bir tencere. hatta tencere de götürdüm. neyse demem o ki, süphen varsa bavulda birak, bavul aramalari resmen yok avrupa ici. amerikaya bavula detayli bakiyorlar ama.
  • wiillii  (05.08.14 02:02:18) 
ucuzcu hava yolu ile gittiğim için uçak altı bagajı hakkım yok.

yani, ya bunları götürüp kaybetme riskini göze alacam ya da hiç riske atmayacam.

edit: bu arada tırnak makası çıt çıt olan şeklinde, şu bildğimiz makas olanlardan değil yani.
  • bonjurkes  (05.08.14 02:34:44 ~ 02:35:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.