[]

Berlin - Leipzig - Frankfurt - Munih

ulaşımımız otobüsle olacak sanırım.

berlin 4 gece
leipzig yol üstü uğramalı
frankfurt 2 gece
munih 1 gece

yaklaşık böyle bir planımız var, neler yapsak? plana eklemek istediğiniz şehir var mı? 5 kişiyiz, otobüsle ulaşım sağlasak dedik ama araba da kiralayabiliriz, ortalama benzin ne olur? kiralama sitesinde araç hakkında çok bilgi yok, hesaplayamıyoruz. BMW 1er, otomatik vites bizim için en uygunu gibi gözüküyor.

edit: uçaklarımız; gidiş berlin, dönüş münihten olarak alındığı için böyle

 
plana münihe geçerken yol üstü uğramalı olarak nürnberg'i ekliyorum.


  • letheavendangered  (04.08.14 21:43:58) 
leipzig'de ne yapacaksınız? bir de bu saydığınız şehirler hiçbir şekilde birbirinin yolu üstünde değil. almanya'nın 4 ayrı köşesi bunlar.

hamburg'a gidin. bir de ne tür yeri seversiniz bilmiyorum ondan pek yardımcı olamayacağım ama dresden falan olabilir mesela.
  • nawar  (04.08.14 22:03:58) 
frnkfurt ve munih de onemli bir isiniz yoksa berlin de rahat rahat kalin yol cekmeden. belki dresden katilabilir plana 1-2 gun.


  • oharro  (04.08.14 22:12:14) 
büyük şehirler yerine küçük şirin bi yere gitmek isterseniz heidelberg'i öneririm otobüsle frankfurta bir buçul saat


  • allstar  (04.08.14 22:19:04) 
berlinde yaşadım, suan leipzigteyim. leipzig e bence yol üstü bile uğramaya gerek yok kanımca.
Berlin 4 gece sukela
ardından dresden yapılabilir.
oradan kuzeye, hamburg a gecın 2 gece yapın.
ya da munıch 2 gece.
frankfurt u atlasanızda olabilir.

1 haftalık araç, aynı yer teslımse 300 euroya falan bulabilirsiniz. benzin 1,6 litresi.
otobüsle kolay ulaşım elbette. örnegin berlin- dresden ya da leipzig arası 2 saat ya da berlin- hamburg arası 3-4 saat. amma ve lakin berlinden frankurtta 6-7 saatten fazla harcarsınız: meinfernbus.de
leipzig, bach şehriydi gerçekten yol üstü derseniz yardımcı olabilirim. elbet.
  • botamaniaensis  (05.08.14 00:50:14) 
berlin'de mutlaka ama mutlaka potsdam'a gidin.
merkezden tenle yarim saat
munih'te ingiliz parki'nda gezin. hem dogal hem temiz bir park nasil olurmus onu gorun.
ayrica, munih'e kadar gitmisken simdi adini hatirlayamadigim bir kaplica merkezi var oraya da gidin.
  • for the record  (05.08.14 09:42:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.