Cumhurbaşkanlığı seçimi - Selahattin Demirtaş

Aranızda/çevrenizde daha önce AKP, CHP vb.ye oy vermiş olup da cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Selahattin Demirtaş'a oy verecek olan var mı? (Cumaya gittim, tikler gelecek)

Ben.Verecek parti bulamağımdan katıldığım 2 genel ve yerel seçimde CHP'ye verdim bu seçimde Demirtaş'a vereceğim. İslamcı adaya oy moy vermem ben.

edit: demirtaş'a pkk'dan çakan var. maraş'ta çorum'da 3 yaşındaki çocukların bacaklarını ayırıp koparan zihniyetin desteklediği adaya oy vermeye gönlünüz alıyor yani ?
  • acukali ekmek  (01.08.14 15:05:54 ~ 15:29:20)
Kürt olmayıp demirtaşa oy vereceği izlenmi edindiğim chp ye oy veren arkadaşlarım var ve çok şaşırtıyorlar beni.

  • delicevat  (01.08.14 15:16:54)
genelde chp adaylarına verdim, bu sefer ilk turda demirtaş'a oy vereceğim. seçim ikinci tura kalırsa ekmel'e basacağım. çevremdekiler genel olarak demirtaş'ı oldukça beğeniyor ancak pkk mevzusundan ötürü uzaklar kendisine. ekmeleddin ismi çok daha fazla öne çıkıyor.

  • soso  (01.08.14 15:19:41)
akp'ye oy verecek olanlarin boyle bisey yapacagini sanmiyorum. zaten akplilerin cogu akp'den cok tayyip'e bagli, bir ihtimal akpli kurtler demirtas'a oy verebilir.

ama chp'den sabit fikirli olmayip, objektif yaklasabilen insanlarin demirtas'a oy verecegini dusunuyorum. demirtas'in gecekten saglam, durusu olan, ne dedigini bilen, birikimli siyasetci olmasinin yaninda ekmeleddin'in chp'den cok mhp'nin adayi gibi duruyor olmasi da bunda etkili olacak.
  • nawres  (01.08.14 15:21:44 ~ 15:22:27)
babam demirelci. eski sıkı dyp'cilerden. son birkaç seçimdir chp'ye veriyor. bu seçimde demirtaş'a verecekmiş.

  • ezeriko  (01.08.14 15:21:45)
1 genel ve 1 yerel olmak üzere chp'ye verdim. bu sefer demirtaş'a oy vereceğim. kürt değilim.

  • ack3000  (01.08.14 15:25:12)
Pkk'ya daha terör örgütü diyemeyen birisine oy moy çıkmaz.

  • Kreuzberg  (01.08.14 15:25:47)
Ben de seloya karsi bos degilim ama su an rte nefretim daha agir bastigi icin ve rte'den sonra en guclu aday o oldugu icin her turlu ekmele oy kullanacagim sanirim.

  • ay nov kung fu  (01.08.14 15:26:10)
son yerel seçimde reis e oy verip fikri değişen tek bir kişi bile yok. ne çevremde ne de başka çevrelerde...
ekmel ile selahaddin in seçmenleri değişkenlik gösterebilir.

  • ne nicki be  (01.08.14 15:38:20)
rte'nin karşısındaki en güçlü aday demirtaş olsaydı hiç çekinmeden verirdim. bu sebeple oyum ekmeleddin'e vereceğim.

  • lionel andres  (01.08.14 15:38:48)
Ilk turda ekmekle selonun farki olmadigindan icimde kalmasin diye seloya sonra ekmege

  • njtbcrn  (01.08.14 15:40:03)
@ne nicki be, @ay nov kung fu @lionel andres

seçimin iki turlu olduğunu anımsatırım. yani önce selahattin'e sonra ekmeleddin'e oy vermek mümkün. bu aynı zamanda ayrılan, diğerine kayan güçler ikinci turda birleşebilir demek. (sadece bir durum tespiti)
  • microfiction  (01.08.14 15:41:40 ~ 15:42:54)
Ekmeleddin'in Sivas'ta insan yakanlarla aynı zihniyette olduğunu düşün-müyorum.

Şu bilindik araştırma firmalarının birinde Cumhurbaşkanlığı seçimleri için siyasi anket yaptım. Ankara, Kayseri, Kırıkkale ve Eskişehir illerinde yaklaşık 400 anket yapmışımdır. Selo'ya neredeyse oy çıkmadı. Geçmiş dönemde CHP'ye oy verip de şimdi Selo'ya oy veren neredeyse yoktu.

So... pekeke sempatizanı ve akp yardakçılarına oy yok. Çevremde de veren görmedim.
  • otonom  (01.08.14 16:21:08 ~ 16:21:53)
feodalizm yanlısı Demirtaş'a oy vereceğime İhsanoğlu'na oy veririm daha iyi.

  • faaip de oiad  (01.08.14 19:15:02)