Kimsenin yaşam tarzına karışmadık, yersen.

Selam ahali,

Bir yazı dizisi hazırlamaya çalışıyorum şu anda. Bu cümleyi duyduğunuzda aklınıza ilk gelenleri (öncelikli olarak olaylar) paylaşır mısınız lütfen? Çok teşekkürler.

An itibariyle:

(bkz: kız-erkek öğrenci aynı evde kalamaz)
(bkz: kız erkek kalanları polise ihbar edin)
(bkz: komşular ihbar ediyor valiler gereğini yapıyor)
(bkz: bunlar solcu bunlar ateist bunlar terörist)
(bkz: 20 mart 2014 twitter'ın engellenmesi)
(bkz: rte'nin berk yıldız'ın dövmesine karışması)

ek:

(bkz: 22.00-06.00 arası alkol satış yasağı)
(bkz: giresun valiliği etek boyu genelgesi)
(bkz: öğretmenin piknikte rakı içmesi)

erkek zampara olmayacak kadın kahkaha atmayacak.

en az 3 çocuk

saat 10'dan sonra içki satışının yasaklanması.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (31.07.14 19:40:09)
kız mıdır kadın mıdır bilemem.

bu özel değil genel hayat
  • pandispanya  (31.07.14 19:42:13)
eksisozluk.com
ya da direkt sour'a ve ... dan olan ... diyen falan şeklinde yazan arkadaşa (adını hatırlayamadım) mesaj atabilirsin.
  • acccra  (31.07.14 19:46:07)
Öğrenci evleriyle ilgili bir kadın muhabirle girdiği polemik: www.59saniye.com

(bkz: tıksırıncaya kadar içiyorlar)
  • sevgikusunkanadinda  (31.07.14 19:52:20)
bunların hiçbirinin yaşam tarzına müdahale ile ilgisi yok.
dünya nın tüm medeni toplumlarında bu tarz söylemlerde bulunulur ve benzeri icraatlar yapılır siyasetçiler tarafından. ki bu yazdıklarınız arasındaki icraat olarak nitelendirilebilecek olanlar sadece twitter ve alkol yasağı. sonuna kadar doğru! giresun valiliği olayını yeni duydum, o da gayet normal ve doğru. usa de bazı eyaletlerde belli olabilecek şekilde tanga giymek yasak yahu! aynı şekilde fransa da ünilerde tanga giymek yasak.
zaten o kadar zorlamışsınız ki berk yıldız ın dövmesine karışmasını yaşam tarzına müdahale olarak algılamışsınız. yuh artık!
  • ne nicki be  (31.07.14 19:57:00 ~ 20:00:19)
@ne nicki be, cevap verecektim de, üşendim.

  • otshe  (31.07.14 20:06:33)
ne nicki be ağır troll olduğu için, zaten ona cevap vermeye hiç gerek yok sevgili otshe.

  • pandispanya  (31.07.14 20:19:59)
Ses çıkmadığından oluyor bunlar. Ses çıkarınca da kendileri diktatör olmuyor biz anarşist, çapulcu oluyoruz ama bu kadar kabullenmemiz gerekiyor. Ses çıkaran olmayınca tayyip kurallarına uymak zorunda kalıyoruz.

@ne nicki be; yaşam tarzına müdahele kıstasın ne senin? Senin doğrun bana göre yanlış olabilir. Azıcık da olsa bencilliği, düz mantığı bırakın.
  • ontheroad  (31.07.14 20:25:18)