Beyaz eşya

çamaşır makinesi, aspiratör falan alacam.
hepsiburada.com'dan baktım 540 liraya çamaşır makinesi, 159 liraya da bacalı aspiratör vardı.

dükkan dükkan dolaşmama gerek yok herhalde dimi, internette en ucuz fiyat neyse dükkanlarda da daha ucuzunu bulamam?

gani gani paralar kaçacak götüme yav. daha plazmasıdır, tv sehpasıdır, ortasehpasıdır, yemek masasıdır amk

biraz bütçen varsa, 540 liralık makinayı alma. iki gün sonra elinde patlamasın?

  • fever  (26.07.14 14:35:19)
ya bütçe sıkıntı işte bir sürü eşya alacam zaten. ne bileyim.

  • kamera motor  (26.07.14 14:50:49)
orta sehpa almasan keşke be! yemek masasını da küçük alsan negzel olur!

  • compadrito  (26.07.14 15:05:44)
Bi beyaz esyaciya git. Hepsini ayni yerden alinca guzel indirim aliyorsun.

Bir de arcelik beko alma. Vesteli bilmiyorim ama Garantisi bittigi gun mallar cop oluyor.

Garantisi bittigi gun Arçelik televizyon gitti. Arcelik Buzdolabi garantinin bitmesine 3 ay kala ariza verdi. Arcelik firin termostati ve lambalari sorunlu. Arçelik klima almıştım 1 hafta sonra gecmeden bozulunca iade ettim.

Ozet geçiyorum. Iyi bir bayiiye git. Hepsini aynı yerden çek indirim verirler. Butce zorlar belki ama omur boyu kullanirsin.

Bir de hepsiburada taseron firma, karini koyup satiyor, ariza cikarsa karismiyor. Mahallendeki beyaz esyaci genelde yardinci oluyor sorun ciktiginda.

Biz orta sehpayi elden cikartiyoz. Istersen veriyim size. Kurtkoyde ev
  • Kazmapolitan  (26.07.14 15:11:27 ~ 15:15:32)
Bunları peşin almaktansa hesabını yap bi bayiden senetle al derim ben. Aydan aya odersin. Hem iyi bisey almış olursun. 500 liraya aldığın mal enerji maliyeti açısından orta vadede daha pahalıya gelebilir.
Bi evkura ya da benzeri bi yere git dostum en azindan fikir sahibi olursun.

  • karsinin aksisi  (26.07.14 15:28:01)
yok hocam kredi kartıyla taksit yapacam. evkurda falan senetle normal fiyatının 3 katına geliyor.

  • kamera motor  (26.07.14 15:37:32)
evkuru falan geç Hot point al. fiyat-performans açısından daha iyidir. TV sehpasını tekzenden al en ucuzu orada.. TV'de carrefour'da falan uygun olabiliyor. alabiliyorsan LG al.. mobilyamfabrikadan.com'a gir mobilya alcaksan en uygun sitelerden biri..

  • accorbite  (26.07.14 16:52:16)
ben de şu sıralar çamaşır makinesi araştırıyorum. marka olarak profilo f/p açısından çok iyidir.

  • zvonimir  (26.07.14 17:18:44)
Hot point aldım ben, çamaşır mak. Bulaşık mak ve ocak. Peşin fiyatından 400 lira fark aldılar. E o kadar da olsun yahu. Sen bi git bak hocam ne kaybedersin ki.

  • karsinin aksisi  (26.07.14 17:55:38)
beyaz esya alcaksan hot point alma

  • bigl0rd  (26.07.14 18:08:49)
evlenmiyceksen, bekar evi içinse, önce zorunlu olanlardan başlayıp diğerlerini yavaş yavaş al, ama f/p oranı iyi olanlardan ilerle.

  • yalnux  (26.07.14 18:11:31)
hotpoint alma +1

  • fever  (26.07.14 18:13:08)
@yalnxu, hacı zorunlu olan çamaşır makines ve aspiratör. çamaşır makinesi malum. aspiratör de, amerikan mutfak ev. şimdi yaz ayı diye cam kapı açık koku yapmıyor da, kışın iflahım sikilir. baca sistemi falan kurulu sadece aspiratör lazım bana bacayla çalışan.

şu çamaşır makinesi ne kadar gereksiz pahalı bişidir ya
  • kamera motor  (26.07.14 18:14:40)
aspiratörün biraz daha ucuzları da var, daha pahalıları da, çekiş güçleri ile belirleniyor. senin çok fazla çekiş gücüne ihtiyacın yok, ona göre bak işte.
çamaşır makinesini ben kurutmalı aldım, bir sürü para verdim. ama çamaşır makinesinde yeni teknolojiye, özellikle enerji verimliliğine vereceğin paranın makul olduğunu söyleyebilirim, onda biraz sıksan kendini iyi olur.
bir de güleceksin de, mesela fiyatına baktığında o modeli donanımhaberden araştır:)
kesin bir şeyler yazmış oluyor adamlar:)
ben çamaşır makinesi alırken lg bayisine internetteki fiyatları göstermiştim, ona göre bir fiyat vermişti. böyle bir şey yapabilirsin, modeli belirledikten sonra bayiye şu fiyata olursa alırım diyebilirsin.
  • yalnux  (26.07.14 18:20:27 ~ 18:24:04)
abi enerji verimliliği önemli değil ya. ayda zaten 2 kez 3 kez çamaşır yıkayacam tek kişiyim. enerjiyi verimli kullansın diye 500 milyon fazla verecem, ayda maximum 10 lira fark ettirecek, bilemedin 15 lira.

  • kamera motor  (26.07.14 18:24:16)
öyle deme, ben tek kişiyim, ben bile daha fazla yıkıyorum:)
bekar adamlar olarak makineyi dolduramasak da çamaşır yıkamamız gerekiyor yine:)
daha dur sana dyson süpürge aldırıcaz:)

ama şunu da ekleyeyim, tv sehpası yok, yıllardır başka bir şeyin üzerinde duruyor tv, gerçi bunu düşünüyorum ama:)
orta sehpası yerine de, büyük marketlerin eşya reyonlarında açılıp kapanabilen tuhaf şeyler var, sehpadan çok daha kullanışlı oluyorlar bekar adam için.
  • yalnux  (26.07.14 18:31:45 ~ 18:34:37)
kalite her zaman boschtur ya. annem aldı biz de uzaktan izliyoruz gayet şıklar şekiller yani.

(aspiratör ve bulaşık makinesi aldı annem)
  • kuul  (26.07.14 20:23:38)