Yazı vs Video

Selamlar, bayaadır hem blog yazıyorum hem de youtube hesabımdan salak salak videolar paylaşıyorum, ikisinin de reklam gelirlerini takip ediyorum. Blog bazen on binlerce ziyaretçi almasına rağmen ayda max. 1 lira falan gelir getiriyor, videolarda ise birkaç bin izlemeye 25-30 liraya varan bir gelir getiriyor.

Şimdi gerçekten bir çok öğrencinin işine yarayabilecek bir rehber hazırladım (erasmus stajı - avrupada stajla ilgili), yazılı halde. Yalnız yayınlama konusunda kararsızım. Sizce bunu iPhonedo'nun videoları gibi bir konuşma videosu haline mi getirsem, yoksa bloga mı eklesem? Bloga eklersem harbiden yazık olacak, videoda ise 100-200 lira alırım kısa vadede gibi duruyor ama çok da uğraşmak istemiyorum. Reytingi daha da artırmak için memeli bir arkadaşa da hazırlatabilirim videoyu gerçi ya da bilmiyorum.

Bizim halkımız okumayı sevmiyor, ama video olarak yayınlama konusunda da kararsızım. Napsam?

Hobi olarak yapıyorum bu arada bu işi.

Video çekelim kanka ben sana kurgu yaparım :)

  • veilofsin  (21.07.14 17:53:17)