Başkahramanın kadın olduğu dizi önerisi

www.reddit.com

Şurada aradığım dizilerin neredeyse toplu bir listesi var lakin içlerinden izleyip pek hayran kaldıklarınız varsa onlara öncelik vermek isterim.

Fikir vermesi ve tekrara düşmemek adına severek izlediklerimi de yazayım buraya.
The Bletchley Circle, Damages, The Good Wife, The Killing, Top of the Lake, Buffy the Vampire Slayer, Dead Like Me, Dollhouse, Orphan Black, Utopia.

Var mıdır önerebileceğiniz kadın protagonistler?

Masters of Sex
Weeds
The Big C
  • buzbebek  (13.07.14 21:57:23)
Once upon a time

  • rubiks cube  (13.07.14 21:59:59)
(bkz: alexandra udinov) hatrına nikita.

  • ucan spagetticanavari  (13.07.14 22:00:48)
fringe.

  • akare  (13.07.14 22:01:09 ~ 22:48:18)
Listede olanlardan Orange is the New Black çok sağlam dizidir.

2 Broke Girls'ü de ikinci sezonuna kadar izlemiştim yanılmıyorsam, komedi istersen o da güzeldir.

The L Word ve Lip Service ise eşcinsel içerikli olduklarından kendilerine özgü bir hayran kitlesine zaten sahipler ki TLW ilk gibidir bu anlamda. Ben ikisini de severek izledim ancak çok çok iyiler diyemem.
  • burasi ne garip bir yer  (13.07.14 22:02:34)
Bence being human da buna giriyor

  • rubiks cube  (13.07.14 22:05:03)
@burasi ne garip bir yer, The L Word'ü ben de bir süre takip ettim ama çok çok iyi olmadığı konusunda sana katılıyorum, Lip Service'ı duymamıştım muhakkak bir bakacağım ona. Orange is the New Black de bir süredir aklımda, teşekkürler.

@akare, fringe nokta atışı gibi bir şey oldu. teşekkür ederim.

@rubiks cube, once upon a time'ı hiç içim almadı ya ama being human'a bir bakacağım mutlaka, teşekkürler.
  • barbarella  (13.07.14 22:12:02)
Barbella geçerken sıkıcı bir dizi ouat açıkçası. Being human güzel

  • rubiks cube  (13.07.14 22:15:38)
Ben de Lip Service'i L word'e tercih ederim.

Call the Midwife ve Nurse Jackie listeden yazılmamış olanlardan izleyip çok beğendiklerim.

Listede adlarını göremedim ama kadın protagonistli dizi olarak aklıma gelen The paradise ve Crimson Petal and The White de var.
  • irbat  (13.07.14 22:25:22)
Homeland tabii ki, Claire Danes iki tane Golden Globe'u boşa almadı.

  • i was made for you  (13.07.14 22:41:35)
(bkz: Body of Proof)
(bkz: Cougar Town)

  • aychovsky  (13.07.14 22:44:39 ~ 22:45:16)
irbat yazınca ben de ekleyeyim dedim, Lip Service niye tutunmadı da erken bitti bilmiyorum ama sözlükte de dediğim gibi TLW'den zaman zaman daha gerçek, zaman zaman daha komik bir diziydi. Çok gerçekçi karakterler vardı içinde. Yeri ayrıdır bende. İyi seyirler şimdiden.

  • burasi ne garip bir yer  (13.07.14 23:05:24)
polisiye/forenzik tarzi seyler seviyorsan ben Bones'u severek izliyorum.
komedi dalinda New Girl
drama dalinda Grey's anatomy
cheesy cerez modunda izlemelik hart of dixie

bunlar benim takip ettiklerim icinde kadin protagonistliler. the good wife favorim ama tabi ki.
  • gerard  (13.07.14 23:27:37)
continuum

  • yakuza123  (13.07.14 23:29:28)
the l word

  • ben smyrna  (13.07.14 23:30:57)
kara melek

şaka şaka...

ally mcbeal tabi ki...
  • zvonimir  (13.07.14 23:32:51)