Uyku ilacı önerisi?

Bu gece 12'de yattığım yatakta saat 4-5'e kadar kıvrandım. Sağa yattım, sola yattım ve bir türlü uyuyamadım. Bu ayda en az 4-5 kez tekrarlanan bir durum haline geldi benim için. Artık gerçekten kafayı yemek üzereyim.

Unisom diye bir ilaç aldım ama hiçbir etkisini görmedim. Dün hatta uyuyamayınca ikinci hapı da içtim ama yine de etkisi olmadı.

Bana lütfen yan etkisi olmayan -Al iç rahat rahat uyu- diyebileceğiniz bir ilaç önerin.

ayda 4 - 5 kere bir şey değil. uyku hapı almana değmez. passifloara iç uyumadan. egzersiz yap.

  • sen git ben geliyorum  (12.07.14 11:15:00)
Uyku hapi kullanma. Ben de uyuyamiyorum, uyku hapi kullanmani tavsiye etmiyorum.
www.eksiduyuru.com

  • delifaruk  (12.07.14 11:20:32)
@sen git ben geliyorum,
4-5 saat boyunca yatakta sağa sola kıvranmanın nasıl bir olay olduğunu tahmin edebilsen herhalde böyle demezdin. Gece kalktım sinirden odamdaki eşyaları duvara fırlattım. Artık dayanılır gibi olmamaya başladı.

En azından bu tür geceler yaşadığım zaman içip hemen uyuyabileceğim bir şey bulmam gerekiyor.
  • tendra van case  (12.07.14 11:20:33)
inan bana uykusuzluğa dair benim yaşadıklarımı yaşamış olsan bana 4 saat yatakta dönüp durmakla ilgili cümleler kurmazdın. ayda 4 - 5 gün uykusuz kalmamak için ilaç almaya değmez. o ilaçlar şeker değil; anasını sikiyor bünyenin.

uykusuzluktan çok çektim ben. uzun dönemler çektim. uyuyamayıp bayılıp kalıyordum evde. o yüzden kulak ver önerime. ilaç alma. egzersiz yap, passiflora iç, gerekirse piskiyatriste gidip antidepresan al. uyku hapına bulaşma mümkün mertebe.
  • sen git ben geliyorum  (12.07.14 11:26:22 ~ 11:26:39)
@for day to break,

Vücut geliştirmeyle uğraşıyorum. İşten çıkıp 1.5 saat anamı ağlatıyorum haftada 4 kez. Dünde öyleydi ama buna rağmen yine uyuyamadım.
  • tendra van case  (12.07.14 11:27:18)
@sen git ben geliyorum,

Yani antidepresan uyku hapından daha mı zararsız?
  • tendra van case  (12.07.14 11:28:21)
Yastığınıza lavanta yağı damlatın.

  • angelus  (12.07.14 11:28:55)
her gün yarım yani 5mg xsanax at 2 gün uyursun aralıksız.. uyandığında da kuş gibi hafif olursun sanki dünyaya yeniden gelmş gibi. ama yeşil reçete ile veriyolar..

  • kabardinka  (12.07.14 11:30:39)
Uyku getiren ilaclar antidepresan ilaclar diye biliyorum. Kafama gore antidepresan kullanmaktan hic cekinmem diyorsan bunu sen istedin; remeron 15mg. Huzursuz bacak sendromuna sepep olabilir soyleyeyim.

Bunu dene: eksisozluk.com (basligi yazan ve linki veren arkadasa tesekkurediyorum)

Not: Uyku ilaci kullanma derken saatlerce uyuyamadan yatakda saga sola
donmenin nasil bir iskence oldugunuda cok iyi biliyorum.
  • delifaruk  (12.07.14 11:30:51 ~ 11:31:49)
evet daha az zararsız.

  • sen git ben geliyorum  (12.07.14 11:32:01)
hacıt suplement kullanıyorsan kafeini falan yüksektir belkim. kimisini uyutmaz kafein.

  • hasmetizm  (12.07.14 11:35:07)
@hasmetizm,

Bildiğim kadarıyla kullandığım protein tozunda(Optimum gold) kafein yok.
  • tendra van case  (12.07.14 11:39:56)
Bir de tabi belirtmekte fayda var. Bilen bilir vücut geliştirmeyle uğraşanlar için en önemli şeylerden biri güzel bir uykudur. Ben bunu yakalayamadığım için yaptığım çoğu antrenman boşa gidiyor. Bunu gece yatmaya çalıştığımda aklıma getiriyorum ve sanırım psikolojikman baskı uyguluyorum kendime. "Hadi uyu lan artık" diye. Uykuya dalamamamın nedenlerinden biri olabilir bu.

  • tendra van case  (12.07.14 11:45:15)
atarax

  • fayfim  (12.07.14 11:54:24)
spor yapmayla uyuma arasındaki vakti daha geniş tutun, spor sırasında vucutta biriken hormonlar, maddeler uyumanızı önlüyor olabilir.

  • m7rv7  (12.07.14 13:48:56)
Laroxyl. Antidepresan, uyku ilacı değil. Ama yan etkisi uyku.

  • vivalaaj  (12.07.14 14:02:00)
xanax al 2 gün boyunca uyanmadan uyu. ama yeşil reçete ile veriyolar.

  • kabardinka  (21.03.15 17:10:56)