Tavsanin titremesi

Dun alip getirdigimiz tavsani gece genis bir guvercin kafesine koyduk yarim salatalik ile birlikte. Sabah kalkip baktigimizda titriyordu. Gecer diye bekledim hala titriyor. Saldim balkona simdi karnini yere yapistirdi hala titriyor. Havuc koymustim sabah yarsimi yemis simdi marul vermeye calisiyorum yemiyor dun istahla yiyordu. Sabah baya kuslar kafesine yaklasmis bagiriyorlardi. Onlardan korkmus olabilir mi ama oyle olsa gecmesi lazim degil miydi simdiye?

suyu var ve yeterince su içiyor öyle değil mi?

  • o degil dee  (11.07.14 16:28:41)
Evet koydugum suyu icmisti yarisina kadar degistirip koydum tekrar yanina simdi icmiyor. Bir dendin yikamistik sonra havluyla kurutip balkona koymustuk usutmus olabilir mi? Ama cok sicakti disarsi en az 35 falandi.

  • Mamutabi  (11.07.14 16:30:56)
hava çok sıcak olunca hızlı nefes alıyor ondan. buz kalıbı falan koy yanına.

  • r_u_h  (11.07.14 16:30:57)
Spam yapiyorum ama bir de burnu pembe olmus gibi sanki

  • Mamutabi  (11.07.14 16:32:13)
Buz koydum yanina suyuna da attim icti. Yaladi buzu biraz ve tiremesi azaldi baya bir. Sanirim sicaktan

  • Mamutabi  (11.07.14 16:34:59)
Su falan doksen uzerine?

  • Mamutabi  (11.07.14 16:35:53)
tavşanlarda sıcak çarpması denilen bir olay var. fazla sıcağa gelemiyor, serin tutmaya çalış.

  • r_u_h  (11.07.14 16:36:43)
güneşin altında mı? direk güneşin altına koymayın.

  • innerbliss  (11.07.14 16:39:30)
Yok hayir golgede ama burada hava su an 42 derece

  • Mamutabi  (11.07.14 16:47:24)
bebek tavşana marul vb yeşillik vermeyin, ishal olup ölür. tavşan yemi alın lütfen.

  • elbar  (11.07.14 16:49:05)
kulakları ne durumda? eğer dik durumdaysa sıcaktan titriyormuş. fazla sıcaklarda sıcaktan ölebilirlermiş.
eğer vücudunda enfeksiyon varsa ateşi çıkarmış o yüzden de titrerlermiş.
korkudan da titreyebilirlermiş, biraz uzun sürebilirmiş hatta korkudan titreme olayı.
  • innerbliss  (11.07.14 16:53:05 ~ 16:53:19)
Tavsan yemi bulabilecegimiz bir yerde degiliz ve misafir gibi bir seyim burada tek basima cikip bir seyler bakamiyorum elimizde marul havic salatalik var. kuru ot da gelecek aksam. Tavsan da bebek degil cok kucuk degil.

  • Mamutabi  (11.07.14 16:54:22)
Evet dik durumda. Biraz si icip biz yaladi goglede kendine geldi hoplamaya yurumeye basladi ama hala dik kulaklari

  • Mamutabi  (11.07.14 16:55:53)
çok acil serin bir yere alın. sıcaktan olmuştur.

  • zam sampiyonu domates  (11.07.14 16:58:58)