en sevdiğiniz peynir çeşitleri neler?

son zamanlarda peynire karşı aşırı bir düşkünlük başladı bende. ne bulursam alıp deniyorum.

rokfor'du parmesan'dı, gouda'ydı, füme'ydi önerlerinizi bekliyorum.

favorilerim;

gravyer
ezine koyun

bonus: sevdiğiniz değiştiremediğiniz beyaz peynir markası nedir

hellim ve erzincan tulumu.

beyaz peynirde fakir işi bahçıvan'ı seviyorum ben.
  • ack3000  (05.07.14 18:12:04)
brie <3

  • green knight  (05.07.14 18:18:14)
sütaş kaşar peynir
hellim peyniri
ezine peyniri

hiç öyle gravyer falan gibi zevklerim yok valla.
  • roket adam  (05.07.14 18:20:43)
Valla gecen sene bodrumdaki cingillioglundan taze koypeyniri diye bi peynir almistik ama yok bole bi lezzte ya. biraz zeytinyagi gezdiriosun ustune taze kekik serpiosun on numara peynir oluyor. istanbulda bulamadim ama maalesef.

  • condom kurşunu  (05.07.14 18:28:14)
Muratbey

  • sevgili sen masada değil yatakta güzelsin  (05.07.14 18:35:33)
ezine bol tuzlu,
isli peynir,
gravyer,
kars kaşarı,
rokfor

sevgi sırasına göre dizildi.
  • exodia  (05.07.14 18:40:24)
edam, ezine, hellim, gerçeğini bulursan abaza peyniri.

  • diabolus79  (05.07.14 18:41:42)
turkiye'den "izmir" ve "erzincan" tulum, yurtdisindan "munster kase" ve "mittler alter gouda"

bunlarin yanina zeytinyagi gezdirilmis kurutulmus domates ve biber <3
  • ubi dubium ibi libertas  (05.07.14 18:41:50 ~ 18:42:45)
Balikesir'in boyle sarimsi eksi yagli bir peyiniri var adini bilmiyorum.

  • delifaruk  (05.07.14 18:42:19)
Rani Ciftligi'nin Keci Kelle peyniri. Makro marketlerde satiliyor.

  • wpi  (05.07.14 18:44:59)
yazılan tüm peynirler+1
bi keçi peynirini sevmiyorum, kasap gibi kokuyor mübarek.
bahçıvan örgü peynir, muratbey burgu peynir ve sütaş süzme peynir favorilerimden.
çeçil peyniri de çok güzel, en güzeli namlı'da satılıyor. tel tel ayırarak çerez niyetine yemesi çok zevkli :)
  • a gun and a pack of sandwiches and nothing  (05.07.14 19:01:57)
keci peyniri

  • beriberi  (05.07.14 19:03:20)
geleneksel danimarka peyniri degildir heralde, en pis kokan insandan mi daha kotu koktugune bahse girerim bu peynirin.

  • ubi dubium ibi libertas  (05.07.14 19:16:02)
Cheddar
Izmir tulumu
Sutasindi sanirim fume peynir, disi kahverengi ici acik renk olan.
  • ne istedigini bilmeden aglayan cocuk  (05.07.14 20:30:24)