Deep Web

İnternette biraz araştırdım ama kafam basmaz pek böyle şeylere.
Tam olarak ne olduğunu anlayamadım. Bir site mi? Program mı? Tor diye bir şey var bu nedir?

Giren insanların yorumlarını okudum hepsi küfür ediyor kendilerine niye merak ettim diye ama ben de merak ettim.

Bir de kiralık katile ihtiyacım var bu yüzden istiyorum.

Tor browser diye bir tarayıcı var öncelikle onu indiriyorsunuz. Ardından da internette bazı sonu .onion ile biten linkler var, onları bulup onlara giriyorsunuz. Çeşitli katmanları var ama girseniz de girmeseniz de bir şey kaybetmezsiniz, çok fazla merak etmemek lazım tabii. Hard Candy diye bir yer var, herkesin söylediği de odur zaten, çocuk pornoları var orada maalesef. Bir de işte nekrofili gibi olaylar falan burada dönüyor hep.

Tavsiye eder misin diye sorarsan, girme bence çok bir şey kaybetmezsin.
  • otshe  (24.06.14 23:10:43)
tor browser aynı chrome gibi tarayıcı. gir istersen bi bok yok. kendi parası var ortamın. borsası bile var yanılmıyorsam. her türlü ahlaksız şey var. miden kaldırmayabilir ki benimki kaldırmadı. bebeklerin bile şeysi var afedersin.

  • westblack  (24.06.14 23:11:31)
hiç tanımadığın birine bitcoin denilen sanal paradan yolluyorsun kiralık katil için. ben diyeyim 1000£ sen de 2000£. güvenebilirsen yolla. ayrıca o konuda ve diğer konularda bir sürü olta site var. sen merak etmezsin de illaki google'dan bunu merak edip buraya gelen olursa diye söyleyeyim. fbi tarafından kurulmuş çocuk pornosu siteleri var. girdiğin anda bütün bilgilerini girdiğin ülkedeki kolluk kuvvetlerine atıyorlar.

  • sarhosken alinan hesap  (24.06.14 23:12:22)
Demin duyuruda fıkrasına gülünmeyen madam adlı kullanıcı açmıştı da merak ettim. Çok heyecanlandım lan ne yapsam bilemedim. wikileaks'de sanırım dünyaya burdan mı sızmış öyle bir şey.

  • secilmis uye  (24.06.14 23:18:07)
Sadece tor'u kurmak yeterli oluyor mu?
Sitelerde virüs var mı?
Bir de ip değiştiren programlardan indirmem gerekir mi?
  • secilmis uye  (24.06.14 23:34:05)
"Sitelerde virüs var mı?
Bir de ip değiştiren programlardan indirmem gerekir mi?"

şu iki soruyu sorabiliyorsan allah aşkına girme oraya.
  • nohut kokusu sacan duduklu tencere  (24.06.14 23:39:02)
:D valla bende virüs programı bile yok.

  • secilmis uye  (24.06.14 23:39:44)
tor bir çeşit browser seni çok ciddi miktarda gizli bir hale getiriyor fakat bunun yanında efsanevi yavaşlatıyor.

neden küfür ediliyor çünkü gerçekten etik değerlere uymayan şeyler orada göz önünde olmaması gereken şeyler örneğin pedofili örneğin terör örgütlerinin paylaştığı fotograflar.

bitcoin üzerinden tüm para işlemleri yürütülüyor sistemde, ama şunu düşün bu kadar etik değerlerin olmadığı bir yerde birisine güvenip paranı nasıl gönderebilirisin ?

diğer tarafta virüs var mı dersen yanlış 1 link hayatını karartabilir farketmeden.

ama olumsuzlukların yanında gerçekten çok ciddi bir arşiv mevcut orada inanılmaz bir pdf arşıvı mp3 arşivi var yani evet hoş olmayan bir yer ama burada senin oraya girme amacında önemli.
  • exodia  (25.06.14 00:14:10)
Deep web dedigimiz sey sadece tor degikdir. Tor aslinda bir darknettir yani disariya kapali ozel bir alan. Bu alan icinde gezinmeni saglayan bir browser vardirm belli protokolleri modifiye ederek .onion uzantili adreslere ve dinamik iplere giris yapmana imkan saglar. Bunlar da farkli sunucular uzerinde anonim olmustur.
Bircok kisinin iraya girme amaci dogal olarak porno.
Dilersen dunya capinda terorist olusumlarin recruitment programlarina da katilabilirsin. Ayrica hukumetlerin anlasmali istihbarat birimleri de buralardadir. Bu cocuk pornosu isini kontrol edemiyorlar ama en azindan gozlemleyip daha cok disari sizmasini engelleyebiliyorlar.
Diger tarafta virus olmasi imkansiza yakin cunku sen oraya girdigin anda potansiyel bir alicisin.
Fransiz lejyonerler en iyi kdiralik katillerdir kendi guvenli evlerinin olmadigi ulkelerde genelde operasyon yapmazlar ama taksimetleri yedi bin eurodan baslar.
Bunun haricinde bomba yapimiyla ilgili bir suru dokuman mevcuttur ve hepsi de gercektir.
CİAnin alman nazi kalintilariyla yuruttugu deneylere iliskin sizdirilmis bazi anlamsiz belgeler vardir.
Mit stanford oxford belki odtu gibi buyuk universitelerin kidemli elemanlari buraya sik takilir fikir alisverisinde bulunurlar.
Eh bunlar sadece bi kismi. Ama tordan baska aglar da oldugunu bilmende fayda var. Sadece suan en populeri tor.
  • Solem  (25.06.14 00:42:51)
merakımı sksnler :) sakın girmeyin. bu içeriğin ulaşabildiğimiz internet içerğinden çok daha fazla olduğunu da öğrenince dünyanın ne kadar sapkın bir yer olduğunu öğrendim. uyuşturucu satışı kısmı bence en temiz bölümü. hani derler ya elitler bize tv'den korku pompalıyorlar ki bizi daha rahat kontrol edebilsinler. yalan! öyle olsa adamlar bunları niye filtrelersin? bu sitelerin ulaşılabilir olması dünyayı eminim çok kötü bir duruma getirir.

sadece demek istediğim huzurunuzu bozmayın. bırakın oraya da girmemiş olun.
  • secilmis uye  (25.06.14 11:17:30 ~ 11:32:56)
öyle deme @secilmis uye evet gerçek anlamda orada kalması gereken ve günlük yaşama çıkmaması gereken o kadar çok şey var ki adam gibi girip çıkmak biraz bakınmak için bütün etik değerlerinden vazgeçmen gerekiyor, ama şöyle bir durumda da efektif kullanabilirsen (sorarsan ben kullanabildim mi hayır) gerçekten ulaşamayacağını düşündüğün tüm bilgilere nerdeyse erişebilirsin.

  • exodia  (25.06.14 21:54:12)
@exodia belki dediğin gibidir ben sadece kötü yönünü gördüm. senin dediğin yönü hangisi oluyor acaba?

  • secilmis uye  (25.06.14 23:09:57)
çok ciddi bir pdf müzik v.s arşivi var en basitinden, doğru kullanan arkadaşlarım istedikleri tüm makalelere cart diye erişiyorlar oradan, hatta o makale üzerine insanlarla iletişime geçip (özellikle sayısal bilimler için) makale döneminde yaşadıkları sorunlara ulaşıyorlar. v.s v.s hea ben yapamadım hala çünkü yavaşlığından dolayı ve alt kanalları bilmemek sorun yaratıyor, alt başlıkları başlıkları iyi bilmek gerekiyor ciddi ciddi legal webten daha çok ve daha efektif kullanan insanlarla tanıştım,

tabi hala bunları yaparken rahatsız içeriklerin tacizine maruz kalıyorsun.
  • exodia  (25.06.14 23:19:54)