Akıllı telefonlar hakkında

Birkaç aydır araştırma yapıyorum. Bir türlü karar veremedim. İlk akıllı telefonumu alacağım. Birkaç yıl, hatta mümkünse 4 yıl sorunsuz kullanabilmek istiyorum.
Müzik ve kamera kalitesi benim için önemli. Bir de internette sorunsuzca gezebilmek istiyorum.
An itibariyle aklımda üç seçenek var:

-Note 3 (Teyzem kullanıyor. Okulda derslerimle ilgili de işime yarayacağını düşündüğü için tavsiye ediyor. Fiyat olarak pahalı aslında benim için.)

-Nexus 5 (Rastladığım kullanıcıları memnun olduğu ve fiyat-performans oranının iyi olduğu söylendiği için düşünüyorum.)

-iphone 5 (iphone kullanıcıları şiddetle iphone tavsiye ettiği için bir alternatif olarak değerlendirmek üzereyim. 5s düşünmememin sebebi, şeklini beğenmemem.)

Bu yazdığım telefonlarla ilgili tecrübesi ya da fikri olanlar yorum yaparsa sevinirim. Başka önerilere de açığım.

nexus 5'i sil, lg g2 veya duruma göre g3 yaz.

  • icim urperiyor  (22.06.14 13:21:37)
Kamera ve ses konusunda Galaxy s5 de gayet iyidir. Fiyat yüksek tabi. Ama iphone yerine tercih etmeni tavsiye ederim.

  • godless frog  (22.06.14 13:24:26)
Uzun süre sorunsuz kullanmak diyorsan android'den ve özellikle ios'dan uzaklaşıp, sağlam donanımı ve en verimli çalışan işletim sistemi olan wp ile donatılan lumia 1520'ye yöneliyorsun(note tercihler arasında, büyük ekran uygundur sanırım)
ayrıca kamera açısından da senin seçimlerinin yaklaşamayacağı bir seviyede tabiki... 20mp pureview kamera.
müzik için hem dahili hafızası yüksek hem de sd kart desteği de var, ses kalitesi iyi.

he ekran küçük olsa da kamera mükemmel olsun dersen lumia 1020 devreye girer.
  • ucan spagetticanavari  (22.06.14 13:31:12)
Galaxy note 3 neo. Note 3 özelliklerine sahip ama fiyatı daha makul. 8 mpx kamera 2 gb ram full hd amoled ekran 6 çekirdek işlemci 2300 mA batarya (yoğun kullanımda bile 2 günü rahat çıkatıyor). Naote 3 kamera 13 mpx ve 3 gb ram bu fark için fazla verilemez.

  • Son Müzakereci  (22.06.14 13:38:39)
kısır bir dönem aslında bir süredir yeni telefon girmiyor. çok yakında yeni modeller gireccek

note3 çok pahalı,
iphone 5 ekranı çok küçük. artık iphoneların 4.5-5" üstü telefonlar yapması lazım

g2 1000 tl altına bulunabiliyor. önerilir.
s4 ve s4 ün yan modelleri: active, zoom vs. bunlarıda uygun fiyata bulabiliyorsun öneririm
windows phone olarak htc 8x ucuzladı.
lumia 1320 var kamerası kötü ama öteki özellikleri ortalmaa fiyatı uygun.

bunların hepsi fiyat performans olarak parasını hakeden cihazlar.
  • ceycey e  (22.06.14 13:56:32)
g2 almayı düşün derim.

bu arada sözlüğün de ırzına geçmeseydin iyiydi.
  • diabolus79  (22.06.14 14:07:57)
iphone 5 ve 5s arasında şekil farkı yok ki. Aynı kasa.Alacaksan 5S al çünkü işlemcisi 64 bit. Bundan sonra çıkacak işletim sistemleri ve uygulamalar buna göre olacaktır. Uzun süre kullanacaksan 5S daha mantıklı 5'e göre.

  • garfield13  (22.06.14 14:09:23)
İphone 5s diyorum.Uzun süre güncelleme garantisi ve stabilitesi ile rahatça kullanırsın ayrıca ikinci el değeri de yüksek olur.Bütçe sıkıntın yoksa iphone

  • murtiii  (22.06.14 14:51:08)
'Bu yazdığım telefonlarla ilgili tecrübesi ya da fikri olanlar yorum yaparsa sevinirim. Başka önerilere de açığım.'

açıklığını yesinler senin. git nexus ya da ip5 al da şarj aletiyle dolaş bütün gün veya note3 al masa tenisi oynarsın. aşçılık okulunda et kesme tahtası olarak işe yarar note3 onun dışında hiç bi derste işe yaramaz hocayı dinlemeyip telefonda takılmak dışında. tövbe tövbee
  • icim urperiyor  (22.06.14 15:29:55)
Nexus 5'in şarjı gayet yeterli geliyor. Hiç de kötülendiği kadar kötü değil. Piyasadaki en seri android telefonlardan birisi ayrıca.

  • johnmalkow  (22.06.14 15:38:21)
Galaxy s5'e vereceğin parayla 2 tane Nexus 5 alırsın.

  • johnmalkow  (22.06.14 15:38:42)