Akıllı telefonunuzu nasıl kullanıyorsunuz ?

GM Dİscovery var. 1800 mah bataryası da var. Gün içinde lazım oldukça interneti açıyorum. Arada sms gönderiyorum telefonla konuşuyorum. Oyun oynuyorum. Saat 18 gibi eve geldiğimde %75 şarjı kalıyor. İnterneti lazım oldukça açtığımdan whatsapp, messenger gibi anlık bildirim gelen programlar anlamsız kalıyor.

Sonuç olarak siz nasıl kullanıyorsunuz telefonunuzu ? İnternetiniz hep açık mı? (Kullandığınız modeli belirtirseniz sevinirim)

5s kullaniyorum
internet hep acik
aksami bazen goruyor cogu zaman gormuyor.
  • sormayın bana sen o musun diye  (17.06.14 23:14:50)
hep açık akşam eve gelinde %60larda oluyor.
çok sık interneti kullanmıyorum ancak mail gelirse bakıyorum.
iphone 5s
  • basond  (17.06.14 23:16:55 ~ 23:21:54)
iphone 5s.
gun icinde whatsapp, internette surf, ek$i, foto cekmek gibi aktivitelerim var ama telefon elimden dusmeyen kisilerden degilim.
gunu bitiriyor cogu zaman. hep acik internetim wifi+3g
  • jedilance  (17.06.14 23:17:36)
HTC One, Qualcomm Battery Guru yüklüydü. Evde, okulda wi-fi; geri kalan yerlerde mobil veri açıyordu. Şimdi evdeyim. Kafama göre açıp kapıyorum.

Bu sürelerde internette geziyorum, 2048 oynuyorum. 9gag'e bakıyorum. %50 kalıyor. Geceye kadar onu da bitirip takıyorum.
  • Lim5  (17.06.14 23:19:28 ~ 23:20:44)
günde üç kere falan şarj ediyorum ben. wireless hep açık evdeyken. dışardayken de canım sıkıldıkça açıp kullanıyorum, 4s.

  • iste o kavunici balik  (17.06.14 23:19:34)
genelde yanlış bi anlaşılma var. internetin açık olup olmaması pil gücünden 1 götürüyorsa, ekran açık konumdayken ekran pilden 5 götürür hatta ekran gerektiğinden fazla seviyede parlak ayara getirilmişse 15 götürür 20 götürür.

şimdi akıllı bi insan bu şartlar ortadayken internetin pil sömürüsünü ciddiye almalı mıdır?
  • kosun lan mevzu var  (17.06.14 23:19:47)
internet hep açık,
konum servisleri kapatıyorum ev ve iş yerinde,
müzik dinliyorum hatta unutup netten dinliyorum,
oyun oynuyorum,
skype, mail vs iş için sürekli kullanıyorum.

konumu kapatmazsam akşamı göremiyorum kapatırsam akşam %20 civarında oluyor.

5s kullanıyorum
  • Celestial  (17.06.14 23:24:06)
S3.

gun icinde devamli bilgisayar basindayim, dolayisiyla telefonun interneti genelde kapali duruyor. gun icinde 7-8 kere 10ar dakikaligina aciyorum. uyurken 20 dakikalik bir dizi aciyorum. 2 gun dayaniyor boylece.
  • osuruklu  (17.06.14 23:30:09)
s4 - ekran parlakligi en düsük seviyede. clean master her lock screendan cikista autokill yapiyor, wifi her zaman uykuda dahi acik, hücresel kapali, titresim ve bildirim isimlari kapali, whatsapp facebook gmail daima online ve sürekli bildirimlere acik, dr web antivirüs acik, kalan uygulamalar autokille tabi, ana ekranda sadece 2 widget var, biri 12 saatte bir güncellenen hava durumu + saat, digeri ise google calender icin widget.

gün icerisinde en az 3 saat web browser kullaniyorum, mesaj nadir, whatsapp en cok kullanilan uygulama. oyun da oynuyorum ara ara.
  • wiillii  (17.06.14 23:32:19)
discovery var bende de. ışığı full'de. evdeyken wifi bağlı, dışarıda hep 3g açık. arada bi twitter - facebook bakıp kapatıyorum. 2-3 gün gidiyor şarjı.

  • xenophobe  (17.06.14 23:37:38)
note 2

sabahtan akşama kadar laptop gibi kullanıyorum evdeysem wifi dışardaysam 3g açık. video filan izliyorum watsap feysbuk instagram messenger twitter youtube aktif kullanıyorum. gece 1 de 2 de şarja takıyorum.
  • ergenpezeveng  (18.06.14 00:47:14)
öncelikle,

galeri8.uludagsozluk.com

evdeyken hiç kullanmıyorum. bilgisayarın başında değilsem ama internet lazımsa, mesela maç sonucuna falan bakıyorsam arada, evin ağına bağlanıyorum. dışardayken de sadece müzik dinlemek ve yine internet gerektiren durumlarda bir şeylere bakmak için kullanıyorum. oyun huyum yoktur hiç. nadiren whatsapp ve mesaj, yine nadiren telefon görüşmesi. o kadar.

buna rağmen yalama olduğu için herhalde çok hızlı gidiyor şarjı. htc windows 8x mi ne öyle bi şey.
  • pescador  (18.06.14 00:50:41 ~ 00:50:56)
gm discovery. Internet hep acik hic kapatmiyorum. internette gezinirsem hizli bir sekilde bitiyor. internette cok gezinmezsem bir iki facebooka girmekle birlikte aksami goruyor. 3g acik mi bilmiyorum. Onu nereden anlayacagiz?

  • delifaruk  (18.06.14 01:06:14 ~ 01:07:31)
5S internet hep açık, 3G'yi arada kapatıyorum. Gün içinde whatsapp ve Twitter'da toplam 1 saat geçiriyorumdur. Onun dışında İnternet'e pek takılmıyorum. Telefonla çok konuşmuşsam geceye bitiyor şarjı, gece bitmemişse ertesi gün öğlene mutlaka bitiyor.

  • elikası  (18.06.14 01:13:20)
S4 var
Internet hep açık
Gun icinde derste falan da face twitter sözlük duyuru falan baktığım olur.

Eğer akşamı evde gecireceksem 3. Şarjı basarim (normalde 1)

Niye ? Çünkü apartmanda internet yok tv kullanmıyorum, her şey kitap ve su küçük zimbirti.
  • materyalist imam  (18.06.14 08:26:37)
nexus 4, mobil veri hep açık, normalde 2g lazım oldukça 3g, wifi evdeyken açık. gün içinde serviste, öğlen arasında telefondan dizi izliyorum. gece yatarken uçak modu. normalde günde 1 şarj yetiyor ama diziyi abartırsam 2 şarj isteyebiliyor.

  • inheritance  (18.06.14 09:53:28)
5s kullanıyorum. İnternetim her daim açık. 3g'yi lazım olduğu zzaman açıyorum. Gün içinde internet ve bazı oyunları aktif olarak kullanıyorum. 50-60 mesaj, 1 saatlik de telefon konuşmam var. Gece uyurken, yaklaşık %5-10 arası kalmış oluyor ve öyle şarja takıyorum.

  • pandispanya  (18.06.14 09:57:34)
bende de discovery var. tasarruf modu kullandığınız belli.

  • arandur  (18.06.14 10:18:14)
S3 mini. Cm11 ile sürekli açık internette 20 saat rahat gidiyor.

  • cetoxim  (18.06.14 13:00:43)