iphone 4 ve 4s farkı

ikisi arasında biraz fiyat farkı var neden 4s tercih etmeliyim?

daha önce hiç kullanılmış telefon almadım nelere dikkat etmeliyim, nasıl kazıklanmam?

en büyük neden apple'ın yeni ios güncellemeleri ile eski cihazlarını yavaşlatması eski ios sürümünde kalırsanız iphone 4 de iyidir.

stabil olsun diye eski bir cihaz alacağınıza windows phone'lu bir cihaz da alabilirsiniz ios'tan bile daha stabildir wp.
  • toua tokuchi  (17.06.14 22:14:44 ~ 22:14:53)
4S iOS 7.1 de yağ gibi akarken 4 kasıyor. iOS 8 de 4'e gelir mi şüpheliyim. Alacaksan bu saatten sonra 4S'den aşağısı alınmaz.

  • onexey  (17.06.14 22:27:55 ~ 22:28:11)
4 ->> pentium 4
4s ->> core 2 duo

dağlar kadar fark var aralarında.
  • washe  (18.06.14 00:31:06)
Bu sene 4'ün son senesi. iOS8 4'e çıkmayacak. Aynı şey seneye 4S'in başına gelecek.

  • zombi  (18.06.14 10:19:38)
iki başka telefon gibi..

  • Absinthe75c  (18.06.14 10:21:07)
iphone 4 ilk çıktığında neden yavaş gelmiyordu peki? apple yeni ios yazılımlarıyla yavaşlatıyor işte. şunu anlayın lütfen belli bir işlemci ram vs değerinin üstüne çıkıldıkça artık günlük işler için telefon daha da hızlı hale gelmez "sadece oyunlarda" ekstra performans sağlar. adamlar bin liralık ve iki bin liralık wp'u inceliyor hız olarak hiçbir fark olmadığını belirtiyorlar. bu mesele oyun oynatan ve oynatmayan bilgisayar meselesi gibi oyun oynatmayan bilgisayarlar günlük işlerde daha yavaş olmaz.

  • toua tokuchi  (19.06.14 11:34:34 ~ 11:35:15)
@toua tokuchi

bu mantık yanlış. haklı yanı var söylediklerinin ama yeni yazılımlar (gelişmiş yazılımlar) daha güçlü işlemciler istiyor. ya da güçlü işlemcilere göre yapılıyor. bu gelişim olmasaydı 3310 la ios çalıştırırdık kafa rahat olurdu.
  • washe  (19.06.14 13:18:02)