Uzun yürüyüş sonrası haşat oldum ne yapayım?

Haftada birkaç kez üç beş km yürüyen bi insanım. Bu gece ne dürttüyse "şu köşeyi de döneyim", "şuradan şuraya da bari koşayım nasılsa alışığım", "şu şarkı da bitsin" diye diye neredeyse 13 km yapmışım. Şu an dizlerden aşağısı iptal, o bölgeye cop üstüne cop yemişim gibi sızlıyor. Sıcak veya soğuk suda masaj falan kesmedi, ne yapayım?

Havaya dik.

  • naapsam  (15.06.14 00:52:09)
düzenli 3-5km yürüyen adama 13km bişey yapmaz. uyu, yarın düzelir.

  • fever  (15.06.14 00:52:30)
aspirin at iyi gelir. laktik asiti dağıtıyor diyorlar.
yarın daha rahat kalkarsın.

  • titiraprap  (15.06.14 00:54:13 ~ 00:54:59)
Aspirini deniyorum, ve cidden uyumaya çalışsam iyi olacak.

  • marjory  (15.06.14 00:57:24)
Bol su için. 1 maden suyu ve 1 kase yoğurt yarın bacak ağrısı çekecekseniz hafifletebilir. Ayaklarınızı tuzla/ aspirin ve zeytinyağı karışımı ile ovabilirsiniz. Duş başlığını 1 dk soğuk 1 dk sıcak su gibi bacaklarınıza tuabilirsiniz. (Özellikle ince deri olan bölgelere)Yattığınızda ayaklarınızın altına ayaklarınızı kalbinizden 20 cm yukarıya kaldıracak bir şeyler koyup uyuyun.

  • ay nov kung fu  (15.06.14 01:07:36)
Soğuk kompres + kas gevşetici.

  • arnold schwarzeneger  (15.06.14 13:57:04)
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (15.06.14 13:57:42)