Yunan adaları kapıda vize uygulaması

Arkadaşlar bundan yararlanıp adaya giriş yapabileniniz var mı? 60euro bedelle giriş yapıldığını okudum bir yerde aslı astarı varmıdır? detayları nereden öğrenebiliriz?

Misal: Kuşadası-samos feribotla gidiliyor ve gitmeden vize yok.kapıda mühür basıyorlar.

  • me gusta  (07.06.14 17:31:35)
Evet doğrudur.

  • kablelvuku  (07.06.14 17:32:01)
ne gibi evraklar gerekiyor yanımızda? detayları nereden öğrenbiliriz? hangi adalar dahil buna?

  • sabor  (07.06.14 17:33:55)
Yeşil pasaport otobüs bileti gibi alır gider. Acentalarla görüşün. Samos,sakız,rodos,kos böyle olmalı. Gününü denk getirip bu adalardan feribotla santorini-mykonos-atina yapabilirsiniz.

  • me gusta  (07.06.14 17:36:49)
vize yoksa amele gibi kuyruk oluyor. bir de kalamıyosun orda.vize yaptırın oyle gidin, keyfınıze bakın.

  • dokuzeylul  (07.06.14 17:37:49)
feribotla nasıl santorini yaparız anlamadım bu mykonos ve santorini için ayrı vize gerekmez mi ? diyelim ki kapıda vize uygulamasıyla samostayız, burda 1 gece konaklayıp mykonosa nasıl geçeriz ? yada geçebilir miyiz ? yeşil pasaport yok malesef normal pasaportlarımız var

  • sabor  (07.06.14 17:40:03)
Normal pasaport varsa diğer adalara gitmek için vize gerekli. Yunan vizesi almak da çok kolay. Vizesiz gidelim diyorsanız gittiğiniz adada kalabilirsiniz.

  • me gusta  (07.06.14 17:41:56)
yunanistan vizesi aldığımızda tüm adaları sorunsuz gezebiliyoruz yani...
Mykonos ve santoriniyi görmek istiyoruz sonra rodos ve seçeceğimzi 1 ada daha. toplam 5 gece konaklamış olacağız sizce nasıl bi sıra izlememiz gerek bu adalar arası yolculuğu en uygun fiyatlara denk getirmek için neye dikkat edelim ?

  • sabor  (07.06.14 17:46:02)
Gemiyle gidin? 3 gece 4 gün veya 6/7 gün. Fiyatı çok değiştirmez.
Istisnasız hepsi mykonos-santorini yapar zaten.
Illa kendiniz gidecekseniz güneyden rodos adasından başlayıp kuzeye,veya kuzeyden rodos'a doğru gidin.artık oturduğunuz yere hangi varış noktası uygunsa. Ama mutlaka feribot günlerine saatlerine yunan acentalardan bakın.
  • me gusta  (07.06.14 17:48:38)
ya turlara baktık aslında 4-5 gece konaklamalı olanlar 500-600euro civarı kişi başı, bu fiyatlara tek başımıza yapamaz mıyız onu merak ediyorum. çoğunda 1 gece mykonosda limanda konaklama var. santorini falan günü birlik gibi. Biz fotoğraf makinalarımızı alıp kafamıza göre takılalım istiyoruz. ama işte dediğim gibi yine 500-600 euro arası bu işin içinden çıkabilir miyiz onu bilmek istiyorum. bu adaları hiç bilmiyorum konaklama yemekler falan ne kadar tutar aşağı yukarı birşeyler hesaplamak isterdim

  • sabor  (07.06.14 17:51:14)
Adalar arası feribotlar en iyisinden 30-60 euro.bu sene de o civarda olur. Bi rodos,sonra anavatan,yaz sonlarına doğru da sakız yapabilirsiniz mesela.her birinde 1-2 gece kalsanız,gayet yeterli.

  • me gusta  (07.06.14 17:57:03)
Yesil pasaport yoksa vizesiz almiyolar gecen yaz turla aniden gideyim dedim vizesiz bordo pasaportum vardi olmaz dediler

  • neferkitty  (07.06.14 18:36:48)
kapıda vize uygulaması için normal vize başvurusunda gereken evrakların aynıları gerekiyor ve 60 euroya sadece adada kalacağınız süre için vize alıyorsunuz. hazır evrak toplama zahmetine girmişken önceden konsolosluktan başvurun ve aynı paraya 1 yıllık vize alın derim.

  • slackerbitch  (08.06.14 21:49:10)