Midye zararlı mı ?

canim midye istedi ama zararlı diye yemek istemiyorum. midyenin ne gibi zararları var ?

ye gitsin ya hastamısın
bak benim de canım çekti şimdi

  • dafuq  (06.06.14 20:42:39)
Öyle bin yılda bir yemekle hiçbir şey olmaz. Göm gitsin.

  • pandispanya  (06.06.14 20:47:07)
denizdeki civa, bakır, kurşun gibi ağır metalleri bünyesinde hapsediyor. toplayıp içine pilav konulup satıldığı için de kimse ne kadar metal aldığınızı bilemez.

bi de sünni mezhebinde caiz değil yemek.
  • vfgerty  (06.06.14 20:47:23)
Denizin pisligini sunger gibi cektigini okumustum.
Yenecek baska bi dunya sey var. Ona sira gelmesin mumkunse. Bosver.

  • mandalina kokusu  (06.06.14 20:57:09)
ben midyenin nerelerden çıkarıldığını gördükten sonra yemeyi bırakmıştım.

  • camiroquay  (06.06.14 21:00:43)
kabuğunu yemedikten sonra sorun değil. pislikleri kabuğunda barındırıyor içinde değil.
bir izmirli olarak söylüyorum bunu, gönül rahatlığıyla yiyebilirsin hatta bende su an almaya gidicem

siz tavuğun neler yiyebildiğini bi görseniz bir daha ne yumurta yersiniz ne de tavuk

edit: ha tabi her yerden de almamak gerekiyor tuvalette orada burada yapıldığı filan doğrudur bazıları yokluktan pislik içinde yapıyorlar.
midyeci ali abiye selamlar. gayet temizdir kendisi

1 fıstık yüzünden anaflaktik şoka girip ölen insanlarda var. c vitamininde fazlası zarardır ama bu yinede onu zararlı yapmaz her şeyin fazlası zararlı değil midir zaten?
  • Thunderbirds  (06.06.14 21:01:14 ~ 08.06.14 02:53:47)
ağır diye saydığınız metallerin hepsi yoğunluk olarak hafif ?

Halk arasında dolaşan şu ağır metalden kastınız nedir ? Kurşun kadar zehirli bişey yok eğer o midyenini içinde 1mg Pb dahi olsa bi oturuşta 40 tane götüren adamın ölmesi gerekir.
  • acukali ekmek  (06.06.14 21:02:00)
40 tane götürüp ölenler var zaten. Ye ama az ye.

  • yakuza123  (06.06.14 21:05:25)
kültür midyesi olduktan sonra sorun yok.

  • false pretension  (06.06.14 21:19:31)
Vedat milor el titreme nedeni diye google a yaz

  • Nohut Bey  (06.06.14 21:19:58)
vedat milörün eli genel olara civa zehirlenmesinden titriyor aynı mantıkla balık da yeme ?

  • acukali ekmek  (06.06.14 21:22:14)
bu mantikla ayni sekilde tavuk da yenmez yediklerini bir gorsen, et de yenmez verilen ilaclarin antibiyotiklerin haddi hesabi yok, sebze meyve de yenmez hepsi gdo lu hormonlu. nereye sicacagiz arkadaslar yiyin gitsin abartmadiktan sonra bir sey olmaz. bu kadar takmayin kafaya o zararli bu zararli sekerden daha zararli degildir muhtemelen.

  • babamasoliimbananickaldirsin  (06.06.14 22:33:51)
yahu buraya gelip bunu soran adam kırk yılda bir yiyordur zaten. ne el titremesi. göm gitsin.

  • xenophobe  (06.06.14 23:49:10)
Dinen bzı mezhepler, pis olmasından dolayı ve başka bedenlerden dolayı midye yemeyi uygun gömemişler, caiz değildir demişlerdir.

Denizdeki hayvanlar içinde Kur'an da bir ayrım yapılmamış ama bazı sebeplerden dolayı mezhep imamları midyenin helal ve haram olduğu konusunda farklı görüşler ortaya koymuşlardır.

Kaynak ve daha fazlası için şu yazıya bakınız: www.namazsitesi.com
  • elifff83  (13.10.19 17:56:31)