Aranızda çok orjinal nickleri olan insanlar var,

Onlar benim gözümde daha sempatik ve daha zekiler.
Benim gözümde dostluk ve anlaşılabilirlik konusunda 1-0 önde başlıyorlar.
öyle işte.

siz orjinal komik sarsıcı nickleri gördüğünüzde o nick sahibi hakkında ne düşünüyorsunuz?

sırf ilk sayfada bile çok güldüğüm nickler var örnek:
piramitleri kimin yaptığını biliyorum
ukalabok
defanstaki son adam
iguanamvar
ay nov kung fu
mandalina kokusu
osuran imam
....

gibi gibi

Edit: aklıma geldikçe eklerim
barbara heralde barbara manken olan
uhud savaşında düşmana tur bindiren adam
bir fincan daha kahve isteyen adam
adriana go go diyen adam
zımpara kağıdı ile 31 çeken pinokyo
Apartman teyze
click here to see her naked
d for domates
uykusunu yakalayan adam
kaymaktutmayansicaksut
bmw de onnumara yag yakan adam
zam sampiyonu domates

Onun bi soytari oldugunu dusunuyorum.

Sozlukte yanlis bi algi var. Amac komiklik yapmakmis gibi genclerin gozunde. Bilgi kaynagi olusturmak falan pek onemsenmiyor. Insanlar gulmek icin giriyor heralde sozluge bi seyler kapmak icin degil.
  • kegums  (05.06.14 00:12:08)
konunun sözlükle veya amaçla bir ilgisi yok sadece o nickin aklına bile gelmiş olması bence komik ve orjinal.

  • basond  (05.06.14 00:14:08 ~ 00:14:43)
sozlukte, duyuruda insanlari gorup yuzlerinden, tiplerinden ilk izlenim edinemedig icin nicklerinden ediniyorsun ilk izlenimi dogal olarak.

ama 'osuran imam' nickine gulmek, ne bileyim, boyle bi insanla arkadas olmak istemezdim.
  • nawres  (05.06.14 00:14:46)
onlarınki gibi nickim olsun çok isterdim ama maalesef. alımlar açıldığında o kadar heyecanlandım ki, her an kapanabilir diye. o anda aklıma ilk gelen kombinasyon bu oldu. aceleden düşünmeye fırsatım olmadı.

  • 1a2b3c4d  (05.06.14 00:14:59)
Yaratıcı olduğunu düşünüyorum.

Bir daha gelirsem, "buzdolabın yumurtalığına konan yarım limon" nikini alacağım ama karaktere takılabilir. Olsun yine de benim olacak o.
  • barbara herhalde barbara manken olan  (05.06.14 00:16:22)
bir de komikten ziyade, yaratici nsickler daha guzel bence, mesela soyle bi nick vardi entry sonuna cok yakisan;

'dedi kalabaligin icinden bir ses'
  • nawres  (05.06.14 00:17:47)
keşke benimde orjinal nickim olaydı bu konuda çok öküzüm. orjinallik benim de ilgimi çekiyor en sevdiğim nick

adriana go go diyen adam
  • tuborg yesili  (05.06.14 00:19:02 ~ 00:19:23)
Ben de cok ozeniyorum, nasil akillarina geliyo olm boyle orijinal ya da guzel nickler diye.

Bir de benimkine bak aydontheveyuzirneym, cok dusundum mu acaba -.-

Ama en sevdigim nick 'cok guzelsin gitme dur' gerci bu bi kitap adi ama olsun
  • Idonthaveausername  (05.06.14 00:21:36)
Nickimin seksiligi konusunda duyuru kadınlarından defalarca mesaj aldım oysa ki böyle bir amacım yoktu. Amaç edinip bir nick almış olsaydım tek mesaj bile almazdım bunu da biliyorum. Şans işte. Soruya cevap, iyi düşünmüş diyorum sadece. Üzerine düşünse herkes bulur ama, zor bir şey değil.

  • sevgili sen masada değil yatakta güzelsin  (05.06.14 00:24:27)
hic dusunmedim valla.
ama ukalabok kuzenim sanirim.

  • kutsalbok  (05.06.14 00:27:34)
Çok sallanmamak lazım. Ben genelde nicklere bakmıyorum bile. Öyle ki bi bakıyorum 1-2 duyuru önce bana küfretmiş adamın sorusuna 'kanka' ile başlayan güzel tavsiyeler vermişim ya da biraz önce alay ettiğim kişiden yardım istemişim vs.
Benim nickimde iPadimin markasi. Üyelik alırken en yakınında o vardı (siteye ondan giriyordum) yazdım geçtim.
Birde komik olucam diye suyunu çıkaranlar var.
  • air  (05.06.14 00:30:34)
Ben de orijinal insanlar olduklarını düşünüyorum.

  • aguilas negras  (05.06.14 00:34:25)
Görüp kahkaha attıklarım hatta ''O ne kıskanılası nicktir arkadaş.'' diye mesaj attıklarım oluyor. Ama büyük önem yüklemiyorum nicklere.

Bir de komik olanlardan ziyade nick sahibinin kendi karakterine yakın bularak aldıkları daha bir hoşuma gidiyor.

Edit: Teşekkürler Basond ^^
  • kaymaktutmayansicaksut  (05.06.14 00:35:58 ~ 00:45:37)
su sayfada gorduklerimden "ay nov kung fu", "click here to see her naked" ve "kutsalbok" kiyak...

  • o da olur  (05.06.14 00:47:30)
benim nick de çok yaratıcı ve ilginçtir...:/

  • anil  (05.06.14 00:50:31)
pm almadıkça nickleri okumam desem?
okumam yani nickleri. yazar takibi de yapmam. zaten günlük hayatımda da kimsenin adını sormam, merak da etmem. dolayısıyla nick'e bakıp karakter analizi de yapmıyorum. yine de nick seçimi önemli tabii, yazdığın her entrynin altında o yazacak sonuçta.

  • cilgin korsan ces  (05.06.14 00:52:05 ~ 00:54:05)
5 yıl olacak nick kullanılan mecralarda fink atmaya başladığım zaman. o zamandan beri ne nickler gördüm "oha çogiyi lan" "olm ne komik lan" dedirten. kendimce yaptığım istatistiğe göre de konuşabildiklerim arasında nicki bana hoş gelen insanların çoğuyla muhabbeti ilerletemedim. tam aksine, gayet basit ve sıradan nick'li insanlarla daha iyi anlaşır buldum kendimi. adama diyosun bu ne biçim nick la, bi anlatıyor hikayesini "vay beee, iyi seçim" diyorsun. hoş, bunun bi anlamı yok tabi, o nicki gören nereden anlayacak hikayesini.
bu demek değil ki böyle nicklere gülmüyorum, aksine hoşuma gidiyor yaratıcı şeyler görmek. uhud savaşında düşmana tur bindiren adam, zımpara kağıdı ile 31 çeken pinokyo süper mesela.

  • baba jo  (05.06.14 01:18:31)
candır yerine başka birşey kullanmak istediğim doğrudur.yine de bu haliyle pek seviliyor duyulduğunda

  • rakicandir  (05.06.14 01:21:07)
Bir vedat chili peppers vardı.Hastası olmuştum nick'in.

  • Evocati  (05.06.14 01:39:44)
Lan bari benim nick'in anlamını da yazayım.

Evocati : Roma ordusunda askerlik süresini tamamlamış ve ordudan ayrılmış fakat komutanın ya da konseyin daveti üzerine kendi rızasıyla orduya dönmeyi kabul eden roma askerine verilen rütbe.Lejyonerden daha yüksek bir rütbedir.
  • Evocati  (05.06.14 01:42:34)
sözlüğe yıllar önce geldiğimde aynı bu tarz bir nick almıştım sonra pişman olmuş hiçbir şey girmemiş hatta sözlüğe bile girmemiştim sonra da uçmuştum niyeyse artık bir şey yazmadım diye mi hiç girmedim diye mi bilemem. açıkçası böyle bir ton şey bulunabilir yani tamam cidden komik eğlenceli benim en çok sevdiğim vedat chili peppers mesela ama zeka göstergesi falan da değil kesinlikle.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (05.06.14 01:45:36)
bence en orijinal nick senialanaglasin olan. hikayesini de yazmıştı komikti.

  • xenophobe  (05.06.14 01:48:48)
benim tek kelimelik nickler hoşuma gidiyor öyle barbara herhalde barbara manken olan gibi nicler sahip ark. zirvelerde can cekişirken görebilirsin.

  • mrthany  (05.06.14 01:50:28)
ugrasilmis, ilgi cekmek uzere alinmis ya da benimki gibi sevdigi bir seyi isaret eden nick'lerden ziyade benim de belirsiz nick'lere karsi bir saygim oluyor. karsindakinin kimligiyle ilgili bir bilgin, olumlu/olumsuz herhangi bir onyargin olmadan konusuyorsun. zaten bunlara da bir kere guluyorsun, ucuncu-dorduncu defada hmm diye bakiyorsun.

  • John Finn  (05.06.14 01:52:25)
çaylak başvurum reddedilmişti ilk denememde. beğenmedik la seni dediler. maili gördüm tüh kahretsin diyerekten tekrar üye oldum. bilmem nedendir kaleşnikofu alıp tarayasım geldi moderatörleri. sonra kallesnikof yaptık. imkan olsa değişsin isterüz.

kendime teselli olarak kaleşnikof dedik rusyaya yollandık diyorum ama hiç alakası yok.
  • kallesnikof  (05.06.14 01:53:24)
Aksine, komikli nickler bana cok itici geliyor.

  • damdanakan  (05.06.14 02:32:38)
Duyuruyu açar açmaz kendi nickimi aradım ama bulamadım :)

orijinal nick görünce önce bir gönderme arıyorum ben ironi mi var diye?
  • bmw de onnumara yag yakan adam  (05.06.14 02:40:05)
Orijinal nickler bence de güzel sempati beslenebilir..bilmiyorum besliyomuyum..ama ben de görünce hafiften bi tebessüm ediyorum güzel yani :) seviyoruz :)

  • 00 08  (05.06.14 03:41:22)
  • compadrito  (05.06.14 04:24:02)
eklemeler yaptım orjinal nickleri görmeye devam ediyom kral adamlarsınız var olun.

  • basond  (05.06.14 17:19:24)
sözlük maceralarımda en çok hoşuma giden, en sevimli bulduğum, en azından aklıma gelen ilk 2 nick: vedat chili peppers ve oneydilan.

oneydilan uludağ'daydı sanırım, "o neydi lan?" yani. çok doğal gelmişti. vedat... hem nick'i hem de kendisi çok kral adam. hatta bir ay öncesine kadar adını da vedat zannediyordum ama değilmiş. olsun, bizim için her türlü vedat.

bunun dışında nick'ten cinsiyet tahlili yaparım ben en fazla, yoksa komik olması pek bir şeyi değiştirmiyor sempatiklik açısından.
  • pescador  (05.06.14 17:24:52 ~ 17:27:58)
orijinal nick anlayışınız çok değişik.
benimkini internette arattığınızda başka hiçbir şey çıkmıyor, ama orijinal değil:(

  • yalnux  (05.06.14 17:26:05)
benim gibi bir klasik unutulmuş.

  • zam sampiyonu domates  (05.06.14 17:37:31)
ahaha az önce duyuruda gördüm şimdi: tantunisultansüleyman.

burdan aklıma sultan dördüncü vites geldi direkt. o da sözlük yazarıydı sanırım.
  • pescador  (05.06.14 18:02:05)
ben de varmışım :) benimki "uykusu kaçmak"tan geliyor, uykusuz dönemlerden yadigar, pek orijinal sayılmaz; ama türkçe karakter içermiyor o iyi.

bana kalırsa bunlardan en orijinali "uhud savaşında düşmana tur bindiren adam".
  • uykusunu yakalayan adam  (05.06.14 19:19:52 ~ 19:22:24)
favorim: "gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var"

  • freedonia  (05.06.14 19:51:31)
Demek sen nickime gülüyodun he mi?

"tantunisultansüleyman" demeye geldim.
  • mandalina kokusu  (03.10.16 00:36:47)
oldukça sıcak bakıyorum ve üstelik tanısam çok iyi anlaşacakmışım gibi hissediyorum.

ama oksimoron ifadeler içeren nick sahiplerini de itici buluyor "ne yani yaratıcı mı oldun şimdi domatessiz menemen/komünist imam/sırma saçlı kel nick'ini aldığın için?" diye sinirleniyorum. bunu da belirteyim :)
  • m e b  (03.10.16 01:16:18)