bişey önerin okuyayım

dünya klasiklerinden fenalık geldi.dostoyevski hariç.savaş yoksulluk falan istemiyorum.aşklı meşkli olsun.oğuz atay tarzı muallaktaki tipler olmasın.kişisel gelişim asla!

kısaca medeni bi hayat yaşayan sıradan insanların hikayesi olsun.tuhaf karekterler istemiyorum.olağanüstü şeyler de olmasın.vampir tarzı manyaklıkları kastediyorum.sıradan hayatların sıradan yaşamları...

gel de çık işin içinden.

Muhtemelen okumuşsundur ama bi ihtimal ben önereyim: Kürk Mantolu Madonna.

Sıradan bir adamın büyük aşk hikayesi :)
  • canercuxy  (30.05.14 16:43:38)
Karıncalar - Bernard Werber
oku beğenmezsen kitap paranı yollarım.

  • gece lampulu  (30.05.14 16:45:11)
top oynayan kedi mağazası

  • sirena  (30.05.14 16:47:16)
Jodi Picoult, sıradan insanların hayatındaki dramları yazar. Aile, anna-baba çocuk ilişkileri

Hande Altaylı, aşklı meşkli entrikalı dizi kıvamında yazıyor, anlatımı akıcıdır

Osman Aysu, polisiye yazar işadamları metresler dul kadınların miras için öldürülmeleri falan aşk ne ararsan var. anlatım dili çok basit
  • buzbebek  (30.05.14 16:50:37)
İklimler- Andre Maurois

  • buff  (30.05.14 16:52:27)
çanlar kimin için çalıyor

  • lebron james 6  (30.05.14 17:09:46)
huck finn'in maceraları

  • lesmiserables  (30.05.14 17:41:31)
Selman Bayer- Kendi İçine Düşenler Ansiklopedisi

Sıradan bir memur. Aşık oluyor filan.
  • kullanıcı adı  (30.05.14 20:04:45)
Barış bıçakçı +1

  • istenmeyen evlat  (31.05.14 02:46:42)
Jonathan Coe - rotters' club
Olur da hoslasirsaniz the closed circle diye de devami var.

Savas istemiyorum demissiniz, kitabin arka planinda IRA olaylari var kitabin gectigi donemden dolayi. Yine de bence bir bakilabilir.
  • nwnd  (31.05.14 02:53:06 ~ 02:58:08)
emrah serbes - erken kaybedenler

  • dirmit  (31.05.14 02:58:36)
iyi insan bulmak zor,
insana hiç rahat yok kendinden

bu ikisi de öyküler gerçi. roman mı istemiştin? ama sıradan karakterlerin tuhaf ya da tatlı hikayeleri...
  • dirmit  (19.01.15 21:11:14)