Güvenlik kameralarını devre dışı bırakmanın yolu

bir caddede yürüyorsunuz diyelim, yüzlerce güvenlik kamerasının kadrajına giriyorsunuz, bunu engellemenin yolu nedir ?

Elektrik kesintisi.

  • vfgerty  (27.05.14 13:55:46)
hacım bahsi geçen görüntüler elimizde,
bu beyhude çabanı artık sonlandır.
engellemenin yolu yok.
kameraları mekan girişini alacak şekilde en geniş açıya göre ayarlattık.
  • seyduna6687  (27.05.14 13:57:35)
(bkz: EMP)

  • an engineer  (27.05.14 13:58:09)
sen yoldan yürürken kameraların öte tarafa bakması.

kendin diyorsun yüzlerce kamera var. bu istediğin ancak filmlerde olur. ya da arkadaşın dediği gibi bi elektrik kesintisi. o da baya kapsamlı olmalı. çünkü bi caddenin sağ tarafı başka trafoya sol tarafı başka trafoya bağlı bile olabilir.

bugün bu soruyu ikinci soruşun bu arada. neden acaba.
  • elorelia  (27.05.14 13:58:23)
Elektrik kesintisi çok mantıksız geliyor, bir şarj ünitesi veya jeneratöre bağlı olabilirler.

  • grimer  (27.05.14 14:01:35)
Sorularin teorik de olabilir ama acikcasi arada insani suphede birakan sorular bunlar.

Teorik soruyorum nasil olsa troll muamelesi gorucem deyip gayet ciddi sorulmus sorular olabilir. Cevap verirken ona gore bir dusunup cevap verilmesini oneririm. (Tamamiyle bu kisisel kuruntum da olabilir, ama sucluya yatakliktan duyuruyu organize islere sokmayalim :))
  • nwnd  (27.05.14 14:02:03)
@nwnd

belki açıkları tespit etmeye çalışan yardım sever bir insanım.
  • grimer  (27.05.14 14:06:13)
aslında var çoğu kamera gece görüşü için ir led ler kullanıyor sen yüzünün etrafını 100+ ir ledle çevreliyen bir kask benzeri bişey yaparsan kamerada kafan bir ışık hüzmesi halinde görülür

  • denizrocket  (27.05.14 14:12:12)
O da mumkun, haklisin. Otomatik olarak kotuyu gormeye programlanmis haldeyim..

  • nwnd  (27.05.14 14:13:42)
Nereyi soyuyoruz?

  • ne istedigini bilmeden aglayan cocuk  (27.05.14 14:14:04)
bir belgeselde vardı şapkaya evde yapılabilen basit bir düzenek kurularak etrafta isa mesih gibi geziliyordu.

  • rhollor  (27.05.14 14:18:37)
Güçlü bir lazer merceğe tutulsa bozabilir belki.

  • atom karincanin torunu  (27.05.14 14:19:01)
kurumuş kan temizleme diye sorusu da var adamın. cevap vermeyin bence duyurularına bunun. başımız ağrımasın sonra.

  • tescillimarka  (27.05.14 14:42:21)
Bitişik nizamlı binalarsa çatıdan çatıya atlayarak git.

  • Tutkun  (27.05.14 15:00:42)
abi sen kız arkadaşını şort giyiyor diye kestin galiba ciddi ciddi, biri polisi arasın.

cevap: görülmemek istiyorsan denizrocketin dediği gibi kıyafetinin üst kısmına ve şapkana dışarı bakacak şekilde bir sürü kızılötesi led dik ve onları yak. İnsan gözüne görünmez ama kameralar seni sadece ışık huzmesi olarak görür.
  • yakuza123  (27.05.14 15:07:14 ~ 15:09:09)
Ya arkadaşlar ne meraklısınız her şeyi sorgulamaya, mahallenin dedikoducu kadınları gibi, sizi ne ilgilendirir niçin sorduğum, ister cevap ver, ister verme.

İşe yarar cevap veren herkese teşekkürler.
  • grimer  (27.05.14 15:18:30)
ışık olayı gelişmiş kameralarda yalan olur arka ışığı bastıran,görüntüyü netleştiren filtreler (elektronik devreler wdr,ır cut,3d dnr v.s...) mevcut ancak ucuz çin işi kameralarda iş görür o da ancak gece görüşüne geçtikleri zaman.

en güzeli kafana bir şapka at başını önüne eğ yere bakarak yürü.
  • sealth  (27.05.14 20:45:19)