Acil Yavru Kedi Sorusu

Bugün bir parkta, çimlerin üzerinde kenarda hareketsiz oturan, bitkin, gözleri iltihaptan tamamen kapanmış, tüyleri hırpalanmış(yara izi yok) tahminen 2 aylık bir yavru kedi gördüm ve hemen aldım kucağıma veterinere götürmeye... Kapalıymış. Sonra kendi veterinerimize telefon ettik; sık karşılaşılan bir sorun olduğunu ve Alfasilin adlı antibiyotiği alıp kediye vermemiz gerektiğini söyledi. Yüzünü gözünü de eczaneden alınmış solüsyonla temizledim iyice. Gözlerini açtı dolayısıyla. 3 şırınga dolusu süt ve ilacını da verdim. Kartonda, üzeri örtülü vaziyette, yanında yavrular için hazır kuru mama(süt ve su koymadım döker diye) ve bitkin halde uyuyor şimdi. Nefesleri hızlı hızlı...

Yarın zaten veterinere gidilecek ama şu an ve gece için yapmam gerekenler konusunda yol gösterir misiniz? Ya da artı yapılacak bir şey yok mu?

(Görsel var ama pek bir şey belli olmuyor)

süt vermeyin, kediye süt verilmez, ishal yapar.
ama mutlaka su dursun yakınında.

ateşinin olup olmadığını anlayabilirseniz iyi olur.
kulaklrından anlaşılır, ama normalde de biraz sıcak olduğu için kedi sıcaklığını biliyor olmanız gerek.
ama size normal gelmeyen, cayır cayır yanan bir sıcaklığı var mı hayvanın?

polar gibi şeyleri çok severler, ama ateşli olması ihtimaline karşın çok örtmeyin.
kendini rahar hisseder ama polarla.

yanına peluş oyuncak tarzı bir şey de koyabilirsiniz, yavru kediler sever, bazen anneleri zannederler.

onun dışında pek bir şey yok.
  • blatta hiberna  (18.05.14 01:21:38)