Yıllık izine çıkanlar, en mantıklı izin tarihi nedir? Hangi güne aldınız?

Yıllık iznim var 1 hafta. Bayram tatiliyle birleştirmek istiyorum ama resmen kafam durdu.

En mantikli tarih hangisi oluyor? İznim 5 iş gün olacak. Tarihler çok fark etmiyor, yaz olsun uzun olsun yeter.

31 Temmuz - 1 Ağustos alırsan Ramazan Bayramı haftasını 9 güne çıkarıyorsun.

Tabii kurt departman arkadaşların bu tarihleri kapatmış olabilirler.
  • cakabo  (16.05.14 09:31:31)
Departman arkadaslarimdan bagimsiz alicam benle ayni isi yapan yok. O yüzden Dert değil.

En uzun tatil 9 gun mu oluyor bu sekilde? 5 gün zaten izin alicam, haftasonu + bayram tatili seklinde denk getirebileceğim bir tarih mevcut mu?
  • archely  (16.05.14 09:41:04)
@cakabo doğru söylemiş. 31/07 ve 01/08 de 2 gün izin kullanmış olursun hem, hem de Ramazan bayramını 9 gün tatile çevirirsin.
haa yok birleştirmem dersen. Bayramı 5 gün yaparsın. Resmi olarak.
Kalan 5 iş gününüde (1 hafta eder haftasonların yoksa) Eylül ilk hafta yaparsın.
Eylül başı en güzel dönemdir.
  • gece lampulu  (16.05.14 09:41:35)
cumartesileri çalışılmayan bir iş yeri ise 21-22-23-24-25 temmuz tarihlerinde yıllık izinli görünüp toplamda 12 gün tatil yapabilirsiniz.

cumartesileri çalışılıyorsa 31-1-2-4-5 temmuz/ağustos tarihlerinde yıllık izinli görünüp toplamda 10 gün tatil yapabilirsiniz.
  • neyleyim  (16.05.14 09:45:44)
Biraz daha spesifik yazayim madem.

Yillik izni bölemiyoruz. 5 iş günü alıp hepsini aynı zamanda bölmeden kullanmam gerekiyor. Yani 28 Temmuzda mi almam mantikli oluyor izni?

Edit: Cumartesi Pazar çalışılmıyor.
  • archely  (16.05.14 09:46:12 ~ 09:46:30)
ekleme: yıllık izin hesabında cumartesiler de iş günü sayılır, pazarlar sayılmaz.

  • neyleyim  (16.05.14 09:47:28)
Sanırım en mantıklısı 21-25 Temmuz oluyor. 21'inde çıkıp, sonraki hafta Perşembe işbaşı yapılıyor yamulmuyorsam.

  • archely  (16.05.14 09:51:21)
O zaman bayram öncesi haftayı komple kapatırsın.
yani 18 Temmuz son çalışma günün olur ve Bayram ertesi 31 Temmuz'da işbaşı yaparsın. Eder 12 gün.

  • gece lampulu  (16.05.14 09:51:35)
28 temmuzda niye alasınız? 28 temmuzda zaten tatilsiniz? siz 28 temmuz-1 ağustos yaparsanız zaten 5 iş günü etmez o hesaplanırken. 2 iş günü eder. (ki normalde arife yarım gün iş günü sayılır hesaplanırken ama bu sene pazara geldiği için oradan da yırtılıyor)

  • neyleyim  (16.05.14 09:55:03)
21-25 Temmuz aliyorum. Ramazan'a denk geldiği için sessiz olur hem.

Cok teşekkürler cevaplar için.
  • archely  (16.05.14 10:16:11)
sıcağı hiç sevmediğimden, en sıcak ay temmuzda izine çıkmayı planlıuom. bayramın önüne yada arkasına ekle birleştir.

  • seyduna6687  (16.05.14 11:13:12)
ne güzel lan istediğin tarihe izin alabilmek. biz beyanname, finansal rapor felan derken anca 7-14 temmuz arasını boş yakalayabildim..

  • kafa koparan manyak  (16.05.14 12:07:22)