hic bir seyim yok. o halde ne alayim?

Eski is yerimden 300lira aldim. Teoride hic param yok ama pratikte 300 liram var. Bir yerlere bir seyler odemeden 150 lira harcayabilirim.

Ne alayim. Hic bir seyim yok.

Benim:
1 keten pantolon
1 ince kot pantolon(cemaat abisi pantolonu gibi.)
1 kot pantolon
2 sweat(eskidi)
3-4 tshirt
2 adet dumbell(6kg)
Deodorant
Parfum
Bolca ic camasiri
pijama
Capri 3 adet.
Kitap(kutuphane emaneti)
2 spor ayakkabi(eskidi)
6300 cep telefonu

Mutfak:
Tencere
Aluminyum tava
Metal tabak
Catal (8 ad)
Kasik (2 ad)
Kupa bardak(8 ad)
Kettle

Oda:
1 bez dolap
Yer yatagi(2ad ust uste)
1 radyo
2 kurmali tavuklu saat

Baskada bir sey yok: banyo sofbeni, buzdolabi, soba, kolye, kupe, bileklik, cuzdan vb. Dahil saymadigim hic bir sey yok.

Ne alayim lan?

Ev eksigini ikinci plana atsam mi diyorum. Simdi cok iyi maasla is buldum(2000tl) adam gibi eve gecebilirim gibi geliyor borclarimi kapattiktan sonra. Ote taraftan simdiki evin kirasi cok dusuk, eve malzeme alsam once, sonra tasinip kendime bir seyler mi alsam diyorum.

Evet hangisi mantikli?
Ne eksigim var bir de ya..

2000 lira maaşını alana kadar 20 gününü geçir o parayla
maaşını alınca yavaş yavaş alırsın her istediğini inşallah.
acele etme bence
  • cruseo  (13.05.14 15:57:16)
cruseo haklı. ilk maaşını alana kadar sık dişini. sonra o 2000 lirayı alınca ilk önce gidip sevdiğin biriyle yemek ye. o 300 lirayı öyle harca. motivasyon önemlidir. sonra maaşın devam edecek zaten ve ihtiyaçlarını alırsın yavaş yavaş

  • GibsonRulesv2  (13.05.14 16:03:05)
Her zaman önce borç kapat.

  • arnold schwarzeneger  (13.05.14 16:03:21)
Kolye kupe ne allah askina buz dolabi yokken. Disardan mi yiyorsunuz? 2. el bi mini dolap bulun bence her seyden oncr

  • babamasoliimbananickaldirsin  (13.05.14 16:04:14)
Bence evden çıkma. Bir iki ay kadar sabret. Öncelikle kendine şuradan www.trendyol.com ya da şuradan www.trendyol.com bir iki ayakkabı ve şuradan www.trendyol.com veya şuradan www.trendyol.com veyaaa da şuradan www.trendyol.com ya da buradan www.trendyol.com bir iki t-shirt ve gömlek al.

İki ayakkabı iki tişört iki gömlek için 100-120 tl arası harcayıp, kalan 40-50 liranla bi buzdolabı al. Ve kendine yemek yapmaya başla!

Birkaç ay boyunca da hem ev eşyalarını tamamlar, hem borçlarını kapatır, hem de belki üç beş kuruş zor günler için atarsın. Başka eve çıkma işini daha sonra düşün.

Daha güzel günlerin olacak, hayırlı olsun!
  • pandispanya  (13.05.14 16:06:01)
bekle ve bir buz dolabı al.

  • dahili meddah  (13.05.14 16:06:28)
ulan soruyu okurken resmen kafamda canım kardeşim soundtrack çaldı. garibanlığın gözü kör olsun.

madem 2000 liraya iş bulmuşsun, git o parayla güzel bir gün geçir. kendine güzel bir yemek falan ısmarla. maaşını alınca da borcunu kapatırsın. ne de olsa kira dışında giderin yok gibi görünüyor.
  • sir gawain  (13.05.14 16:16:55 ~ 16:22:09)
işi vermek kolay da maaşı vermek zor gelir bazılarına o yüzden mayışı eline almadan 300 lirayı harcama.

  • azizakin  (13.05.14 16:41:02 ~ 16:41:22)
Evde yiyorum ama buz dolabina ihtiyacim yok pek. Var ama gunluk bakkaldan aliyorum ihtiyac kadar. Sut filan da 3 gunde tuketiyorum. Yumurtada bozulmuyormus dolap disinda sanirim.

  • ibomiu  (13.05.14 17:13:25)
Bosver hicbir sey alma. Minimal takilmanin tadini cikar. Parayi harcamak istiyorsan da gez dolas. Ne giydigin ne yedigin onemli degil.

  • turuncu ornitorenk  (13.05.14 20:35:37)
Ibo abi turuncu ornitorenk e katiliyorum. dun actigim duyuruda da bu konulari konustuk www.eksiduyuru.com

ama sut 3 gun disarda durmaz ne yaptin sen. cok soguk bir yerde yasiyorsun da balkonda falan mi tutuyorsun? ilk is dedigim gibi 2. el mini dolap bul duzgun beslenmeye basla. diger her sey ikinci planda olmali.
  • babamasoliimbananickaldirsin  (13.05.14 23:35:04)
Sikerim borcu harci gittim birsen tezer e bilet aldim. Hak ettim lan.. acimadim. Pismanlik duymuyorum da. Gelsin pasalar gibi dinleyecegim..

Sutun biraz tadi degisiyor ama bir sorun olmadi simdiye kadar hep 4 gunde bitiriyordum normalde. Yeni yeni 3e dusurdum. (250mlx4)
  • ibomiu  (14.05.14 00:06:05)