ekran kartındaki gariplik

kısaca özet geçeyim herşey termal macunları yeniledikten sonra oluştu.

gtx485m video card var yeterli ram ve işlemciye sahibim. özellikle oyunda random şekilde ekran kartı çalışmayı durduruyor ama öncesinde görüntü bozuluyor kırmızı nokta nokta sabit olmayan çizgiler, tamamen ekran bozulması şeklinde, görüntü kaymıyor belli çizgiler yok kart durduruldu diyor, sonra yeniden başlatınca sıkıntı kayboluyor.

video card stress test diye bişey denedim fps ölçtüm, fanları temizledim aşırı ısınma olmadan oyuna ilk giriştede yapıyor. formatta attım eski driverda yukledim. çaresiz kaldım bozulsa ekran kartı komple görüntü gitmesi gerek sanıyorumki. noldu bu ekran kartıma benim.

driver sorunu. günceli ile de sorun yaşamışsın sanırım. eski driverları nvidia nın sitesinden bulup onları deneyebilirsin. benzer bir sorunu ben de yaşayıp bu şekilde halletmiştim.

  • washe  (06.05.14 15:45:24)
şuan bilgisayarı ilk aldığım zamanki driver kurulu yine video kartı durduruldu hatasını verdi. umarım driverdır. bir daha format atıp tekrar siteden yükleyip deniyim o zaman

  • eja  (06.05.14 15:49:00)
Aslında birçok sebebi var. Elektronik parçalarda fiziksel temaslardan dolayı problem olabilir, driver olabilir, overclock sorunu olabilir. Sırayla hepsini denemek lazım. MSI Afterburner indirip downclock yapıp dene. Daha sonra aşama aşama yükseltmeye çalış, bunu yaparken de kartın oc'lenebilir olduğunu ve sınırlarını öğren. Driverları değiştir. Beta yerine whql'leri dene falan...

  • akeara  (06.05.14 16:37:01)