Arkadaş sorusu

Davet ettiğiniz yakın 3 arkadaşınız siz çilingir sofrasını hazırlarken, toplarken, bulaşık yıkarken, ertesi gun kahvaltı hazırlayıp kaldırırken hiç yardım etmeyip sabah henuz bulaşığın başındayken aga biz gidiyoruz bi durağa atıver bizi dediklerinde ne yaparsınız ? Kendi kendime kızıp onlara siktirin otobusle gidin demekte haksız mıyım ? Uyuz oldum çok fena.

az bile yapmışsın. ağzına sağlık.

  • bol kepce  (15.04.14 14:17:16)
ağzına sağlık, az bile demişsin. demişsin de "çilingir sofrasını hazırlarken, toplarken, bulaşık yıkarken, ertesi gun kahvaltı hazırlayıp kaldırırken" 'lan iki yardım edin ibneler' deseydin bu kadar uyuz olmazdın bence.

  • diabolus79  (15.04.14 14:23:40)
çok haklısın.

  • rock n roll  (15.04.14 14:24:47)
eve gelenlere hizmet ettirmen lazım, mesela çay mı istedi arkadas, kalk siktirgit demle diceksin. bulaşıkları yıkayın diceksin. iş buyurcan yani. sen mala bağlamışsın, sonra iyi mi yapmışım diyosun.

  • dokuzeylul  (15.04.14 14:51:26)
çilingir sofrası kurduğun bir ortamda arkadaşlarına "amına koyduklarım bir işin ucundan da siz tutun" diyemiyorsan suç sende. şahsen ben de böyle sessiz arkadaş olsa elimi bir şeye uzatmam

  • gaza gelen  (15.04.14 14:55:48)
Aynısını benim ev arkadaşım da yapmıştı, misafir çağırmış, tüm işi üstüme yıkmış, sabah herkesten sonra kalkmış, tam bulaşık yıkanacağı zaman annesini arayıp 1 saat muhabbet etmişti. Sonra baktım ki ben onu öyle alıştırmışım ondan öyle davranıyor. Bir daha ki misafir faslında, yemek yapmam için rica ettiğinde bileğim burkulmuştu(!) yapamadım. Alıştırma insanları rahata...

  • elikası  (15.04.14 15:43:57)
Arkadas dedigin sen sormadan yardim edecek. Zorla bulasiklari kendisi yikamak isteyecek misafir olan. Yada birlikte muhabbet ederek yikayacaksiniz. Yemegi sen hazirladiysan geri kalani onlar halletmek isteyecekler. Bunlar biraz aile terbiyesiyle ilgili.

  • buhebu  (15.04.14 16:20:41)