Avrupa ve çamaşır kokusu

Birisi açıklayabilir mi, bu evrupalıların çamaşır kokusunun güzelliğini? Tamam, adamlar pis koktu mu da çok fena kokuyorlar bu doğru ama o çamaşır kokusu insanların üzerinde parfüm gibi kalıyor. Nedir bunun sebebi, niye benim çamaşırlarım öyle kokmuyor yahu? (Deterjan olarak woolite, yumuşatıcı vernel kullanıyorum. Arada bir Ariel leke sökücü. Dışarda değil, evde kuruyor çamaşırlar -boş bir odada-)Bilen varsa beri gelsin.

Belki yumuşatcıları çok kalitelidir.

  • ekaterina  (08.04.14 10:25:42)
kurutma makinesinden olabilir bence.

  • simten  (08.04.14 10:32:06)
avrupalıları bilmem de ben kullanmadığım parfümleri döküyordum yumuşatıcıya ek olarak. bir de çamaşırlar nemliyken astığımda lavanta ya da vanilya kokusu sıkıyorum üstlerine. koku kalıyor bildiğin.

  • biliyorum ki ben  (08.04.14 10:46:14)
öyle çok kokulu ürünler yumuşatıcı, deterjanlar, ne bileyim yumuşatıcıya parfüm karıştırmak falan sağlık için iyi değil. çamaşırları katlayıp koyduğunuz dolaba kese içinde lavanta gibi çamaşırla direk teması olmayacak doğal şeyler koyabilirsin.

  • yue  (08.04.14 10:55:54 ~ 10:56:26)
sularının farklılığından olabilir.

  • goldentitan  (08.04.14 11:09:53)
suan avrupada'yım ve haftada 3-4 kez çamaşır yıkayan biri olarak bunu çözdüm.avrupadaki camasır makinaları baya su tasarruflu hatta oyle ki ben ekstra siseyle su ekliyorum.makina yumusutacıyı aldıktan sonra da çok fazla su alıp döndurmuyor, böylece yumusatıcı suyla gitmemiş oluyo bizde tam tersi suyu aldıktan sonra çamasır mak.dönmeye devam ediyo ve cok su alıyo.

açıkçası bizimki daha hijyenik gibi.

ama annem evdeyken çam.mak. yumusatıcıyı çektikten sonra fişi çekip içinde yumusatıcıyla bi yarım saat bekletiyodu, böyle yapabilirsin sen de.
  • arabayimben  (08.04.14 11:27:40)