eziyet gören köpek, hayvan haklarına şikayet?

balkona çıkınca gördüğüm, çapraz binada bir köpek var. şimdi çok afedersiniz bu sibirya kurdunun sahibi olan ************** bu köpeği hiç abartmıyorum ufacık, zor sığdığı kulubesi hariç 1 metrekareden ufak bir balkonda hapsediyor. ilk başta sadece gündüzleri denk geliyordum, hadi adam işteyken kapatıyordur dışarı falan dedim ama adam evdeyken de hayvan hep, HEP orada. bir kere bile orada olmadığını görmedim. gece gündüz. akşamları falan bazen denk geliyorum, amın evladı balkona çıkıyor (çıkıyor dediğim çıkıp sevme falan da yok), kolunu uzatıyor kapıdan, süpürge faraşla 10 saniye balkonu temizliyor sonra kapıyı ışığı kapatıp salona geçip oturuyor. hayvan sürekli ya ağlıyor ya da mazlum mazlum aşağıya falan bakıyor. ankara'nın yakıcı sıcakları da gelmek üzere. bildiğin hapis. hayvan hakları derneği falan ilgilenebilir mi bu konuyla? bana bir halt yapmazlar/yapamazlar gibi geldi.

evet yerini belirtir misin ?

haysev ile iletişime geçmelisin.
twitter.com
  • blmnrvs  (07.04.14 00:42:03 ~ 00:49:21)
dediğin gibi bakılan binlerce köpek var. ilgileneceklerini sanmıyorum, ilgilenecek olsalardı öyle köpeklere de daha az rastlardık.

apartmanlar ve kentsel dönüşüm bu şartları yaratıyor ya da hayvan sahiplerini buna mecbur bırakıyor. asıl ****** adına "modern yaşam" "kent" dedikleri şeyleri sevip sayan kişiler. buna öfke duymaya başlamaya ne dersin?

köpekceğiz için de, yer nere? bir de bi yerlere şikayet yerine elemanı uyarmayı denesen, sözlü olarak? bişey kaybetmezsin. resmi kurumlar devreye girse bile bu kez iş inada da binebilir.
  • dafaiss  (07.04.14 00:47:00)
biz de kentte yaşıyoruz ama köpeğimizi balkona hapsetmiyoruz. adam net ********** imiş yani, modern yaşamın suçu yok.

bizzat kendin uğraşabilirsin herifle ama haysev gibi yerlerdeki aktivistlerden yardım alman iyi olabilir bence. iş inada binerse karşıdakinin hamlelerini daha rahat tahmin edebilirler.
  • mutevazi  (08.04.14 12:24:08)