Emlakçıların günümüzde ne işlevi var?

Sb

ev kiralarken dolasmak istemeyince hala basvuruluyor.

  • nicki martin  (28.03.14 20:02:14)
@nicki martin

evet ama onlar olmasa bütün ilanlar internete konulacak zaten. nitekim şimdi de konuluyor. ha emlakçıya gidip evleri gezmişsin, ha internetten bakıp gezmişsin?
  • nilmiye  (28.03.14 20:04:05)
ev sahipleri her gelene evi gostermek icin nasil zaman ayiracak?

  • nicki martin  (28.03.14 20:08:31)
evini kiaralayan olarak düşün. tamam internetten veriyorsun ilanı daü, evle ilgilenecek olanları birinin gezdirmesi lazım değil mi?

  • dracox  (28.03.14 20:09:22)
komisyonculuk yapıyorlar.

havadan para kazanıyorlar yaptıkları şey bir iş bile değil aslında, ev sahibi götünü kaldırıp internete 3 tane ilan bırakmaya üşendiğinde bu şark kurnazlarına başvuruyor, sonra sen de gidip beğendiğin evi bu adamlar aracılığıyla tutuyorsun, parasını aldıktan sonra seninle hiç bir şekilde muhattap olmuyor.

elinde evin anahtarı, kapının kilidini açıyor, içeri giriyorsun ve seni dolandırmaya başlıyor, bunun karşılığında da genelde bir kira bedeli ücret alıyor.

kapının kilidini açıp 3-5 cümleyle evi övdüğü için 600 lira para verdim şuan oturduğum evi bana bahşeden bu dolandırıcılara, hiç de 600 lira edecek bir hizmet almadım.

ev sahibine bir, kiracıya iki geçiriyor, sonra da o parayla ailesinin karnını doyuruyor, senden yonttuğu paraya 'ekmek parası' diyor.

dolandırıcı gibi bir şey açıkcası, emlakcılara hiç bir şekilde saygı duymuyorum ve emlakcıları insan yerine koymuyorum.
  • Mackinaw  (28.03.14 20:09:56 ~ 20:11:49)
o zaman komisyonu neden biz veriyoruz, ev sahipleri versin :D

  • nilmiye  (28.03.14 20:10:11)
bildiğim kadarıyla ev sahipleri de veriyor, kiracının vermesi zaten başlı başına saçma bir şeyken kiracı da veriyor.

yeryüzünün en boş beleş insanları bunlar, kan emiciler.
  • Mackinaw  (28.03.14 20:12:30)
hava parası almak.
o değil de muhtarın ne işlevi var?

  • late viper  (28.03.14 20:13:00)
yani zamanında avantacılıkla aynı mertebede olan bir mesleğin şuanda nasıl olup da gerçek bir meslek gibi görüldüğünü anlayamadım ben de.

  • nilmiye  (28.03.14 20:13:49 ~ 20:14:42)
aynen muhtar da saçma da o en azından emlakçılar kadar illiğimizi sömürmüyor diye sesimi çıkarmıyorum.

  • nilmiye  (28.03.14 20:15:21)
adamlar bir malı satarken satıcıya 100 eder diyor 140 a alıcıya satıyor her iki tarafada kazığı atmaya birebir komisyonu da cabası işlevi batsın

  • dilem  (28.03.14 20:42:24 ~ 20:42:59)
ev sahibinin angarya işlerini yapmak, kiracının iliğini sömürmek, yanlış bilgi ve yönlendirmeler yapmak, nikah cüzdanı olmayan ve birlikte yaşamak isteyen farklı cinsten iki insana ahlak bekçiliği yapmak, öğrenciye ev yok deyip süründürmek, zenginin götünü yalamak gibi çeşitli işlevleri var.

  • blodeuwedd  (28.03.14 20:59:37)
Emlakçı değilim de...
Yemeksepeti'nden sipariş verirken iyi müthiş fikir falan konu emlakçıya, değnekçiye gelince auvvv?

Komisyonculuk daha doğrusu, "işten anlamayan iki insanın arasına girmek" olması gereken bir şey. Bu adamlar dürüst çalışır çalışmaz orası ayrı.

Yeni bir şehire tayin çıktı, ev lazım. Ne yapacaksınız? Sokak sokak gezip perdesiz ev mi bakacaksınız? Komşulardan ev anahtarı mı kovalayacaksınız? Ev sahipleriyle anlaşacaksınız, adam on gün sonra kızım evlendi deyip anahtarı vermeyecek.(İnternetten ev bulunacağına inananlar hiç ev aramamış belli ki.)

Tam tersi. Babanızın evini kiraya vereceksiniz. Uyduruk sitelere ilan verdiniz. Aklına esen aradı. Adam sırf bi bakıyım lan şu eve mantığıyla kapınızı çalacak. 500 diyeceksiniz, 400 diyecek. Çakal birisi denk gelecek, elinizi sıkıp ortadan kaybolacak. Defalarca baştan başlayacaksınız vs. Hangi birisine yetişeceksiniz yani?
  • nickini vermek istemeyen uye  (28.03.14 21:46:26 ~ 22:03:16)
@nickini vermek istemeyen uye

kontrat diye bişey var yalnız, anlaşmayı meşrulaştıran?
  • nilmiye  (28.03.14 21:58:08)