[]

Fiyat/Performans Orani

selam,

ekran kartlarinin fiyat/performans oranlarini hesaplamak istiyorum diyelim. fiyatlarini biliyorum. performanslarina da kendimce 20 uzerinden puan verdim diyelim. simd bunlarin her birine 5 uzerinden fiyat/performans puani vermek istiyorum. nasil hesaplarim?

tesekkurler

 
@madafaka: onemli degil o. genel olarak cihazlara bir performans notu verdigimi farz edelim.


  • gerard  (26.03.14 13:57:42) 
yapılmışı var

www.videocardbenchmark.net
  • washe  (26.03.14 14:23:32) 
performanslarını ölçmen lazım ya da bir kuruluşun testine güvenmen lazım bunun için. gerisi kolay. ya direkt fiyatı, performansa bölersin ki bence doğrusu budur ya da fiyat ve performansın senin için önem katsayısını düşünüp, o katsayı ile çarpıp bölersin.


  • elma salyangozu  (26.03.14 14:39:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.