Çok açım az param var. Ne Yapayım?

cebimde 4 lira var..

bir döner alıp eve yüyüyerek ama karnı tok olarak mi gideyim...

yoksa

2 lirayı minübüse verip, kalan 2 lira ile makarneks alıp 40 dakika sonra karnımı mı doyurayım?

ben olsam "döner"dim

walk like a boss!
  • oldboy  (24.03.14 17:23:17 ~ 17:23:26)
mekan?
yol ne kadar?
döner derim
  • yarin bos musun  (24.03.14 17:23:17)
2 Lirayı minibüse verip, 2 lirayla normal makarna al. Daha dıyurucu ve miktar olarak da daha fazla.

  • pandispanya  (24.03.14 17:27:25)
Yol ne kadar uzun? Yürümeye değiyor mu? Eğer süründürecek kadar uzak değilse döner tabi.

  • afush  (24.03.14 17:27:47)
Döner. Makarneks kesmez.

  • sanal hayvan  (24.03.14 17:28:15)
yürü. eve gidince de 2 liraya ankara makarna al cebinde de 2 liran kalsın.

  • ykyt  (24.03.14 17:29:26)
yürü. makarneks alma normal makarna al 1 lira. 2 lirasına da yoğurt al, üzerine de salçalı biberli yağ. mis gibi yemek.

  • april12th  (24.03.14 17:38:10)
biri de dememiş ki gel bişi ısmarlıyım diye aq
nerdesin bilader

  • hjarteblod  (24.03.14 18:16:59)
ulan ben de bunu anlamiyorum arkadas, cepte var 4 lira diyorsun ama elinde su an en az 1000 liralik telefon varki internete girip bunu sorabiliyorsun.

eve yürü, yemek yeme, parani biriktir daha iyi telefon al.
  • ivettivett  (24.03.14 18:51:30)
@ivett, ben de senin gibi tipleri anlamıyorum. telefon dediğin şey bir kez alınıp uzun süre kullanılabilen, satın almak için para biriktirilebilen bir şey. 1000 liralık telefonu var diye cebinde sürekli parası olacak diye bir kaide mi var? maaşı 900 lira cebindeki telefon 1000 lira desen anlarım da, bu ne şimdi? telefon la bu, her gün 1000 lira veriyor sanki ona adam.

@denizaya, alternatif yok mu dönere? ne bileyim simitçi neyin görmez misin yolda? 2 lira az para değil ki, en kötü bi bakkala girip bisküvi kraker falan alırsın?
  • pescador  (24.03.14 18:56:54 ~ 18:57:33)
sen kalk bunun muhabbetini de kaç yüz liralık akıllı telefondan yap. lan ne garip dünyada yaşıyoruz.

  • reproach  (24.03.14 19:05:03)
dangalak yorumları es geç. 5-6 senelik iphone 3g, 3gs'ten bile soruyor olabilirsin bu soruyu. o bile hediye gelmiş olabilir. sanki iphone 5s'ten gönderildi diye bi bilgi var elinizde.

soruya gelirsek, döner yiceksin ama eve yürürken çabuk eritip tekrar acıkabilirsin, mesafe ne kadar söylememişsin. bence iyice acık, eve gidince makarne göm.
  • xenophobe  (24.03.14 19:57:10)
Makarneks beni bile kesmiyor ki ben kadınım :D Yürü doğruuu döner yemeye, marş marş! :))

  • perfectum  (24.03.14 19:58:55)
paket makarna fiyatlarını bilmiyorum ama minibüse binersen kalan parayla bi paket makarna alııp iki üç gün makarna yiyerek doyabilirsin herhalde ya. bilemedim ama.

  • Sskywalkeremre  (24.03.14 20:06:27)
ya birader yürüyerek git eve, 2 paket ankara makarna al bi de küçük yoğurt al. salça vardır herhalde. o 2 paket sana 3 gün yeter.

  • zazazaraeta  (24.03.14 20:07:46)
Çok iyi insanlar varmış...teşekkürler eksik omayın. herşeye rağme güzel ülke burası...döner aldım ve yürüdüm...eve geç geldim ama değdi. hava güzeldi...eksik olmayın...

yukarda bir arkadaş sormuş..dönüşte yaımda arkadaşım varı..utandım isteyemedim para kendisinden...ama şimdi evdeyim..herşey yolunda...teşekkürlerrr
  • denizaya  (24.03.14 20:34:20 ~ 20:35:50)