sınavı bitirdikten sonra soruları kontrol etmek

bunun faydası var mı?
mesela yarınki sınavda erken bitirip tüm sınavın üstünden bir daha geçmeyi planlıyorum. dikkatsizlik hatalarını en aza indirmek için. bunun için bir tavsiyeniz yönteminiz var mı?

ben yüzde yüz emin olduğum sorunun yanına + yazardım. emin olmadığım soruya -

sınav sonunda - lerin üzerinden geçerdim sadece.
  • [silinmiş]  (22.03.14 13:20:04)
+ - olayını yap, -'ler bitince de sırf +'lara bak. -'leri çözünce kafan detayları görmeye alışacaktır. +'lardaki dikkat hatalarını (mesela 1/12 bulup ters çevirmeyi unutmak vs.) çok daha kolay bulursun. +'lara dönmemezlik etme, asıl oradan yiyeceksin ihaneti.

  • zazazaraeta  (22.03.14 13:21:28)
ben direk her soruya bakardim, cok basit sorularda bile dikkatsizlik ile gozden kacabiliyor bazi yanlislar.

+ - olayi da guzelmis ama zaman bulursan +lara bile bak derim, onemli sinav geri donusu yok.
  • fakyoras  (22.03.14 13:22:51)
2004 - senesinden cevap veriyorum.

ben sınıvaı çözerken sorualrın yanı simge çizerdim. yüzde yüz emin olduklarıma check işareti atardım.

tereddütü olduklarıma soru işareti koyardım.

boş bıraktıklarmın soru numarısını yuvarlak içine alırdım. en teklikesi bunlar kaydırma teklikesi var.

ardınan tabi ki tüm sınam kitapcığını kontrol ederdim.

edit: oha amk 10 yıl geçmiş ya la.
  • mayhemdemon  (22.03.14 13:25:49 ~ 13:47:23)
Ben ilk düşündüğüm cevabı ne zaman değiştirdimse hep ilk cevabim doğru çıkar.
Sürem artınca, boş bıraktıklarim haricinde, pek dokunmam.

  • cecilia  (22.03.14 13:42:58)
güya bir matematikçi olarak matematik testlerinde sonradan kontrol ederken öyle hatalar yaptığımı farkettiğim oluyor ki kendimi oracıkta yatırıp kesesim geliyor ! :D :D

ve maalesef aslında bunlar tam emin olmadığım sorularda değil gayet de kendimden emin olduğum sorularda oluyor. eğer imkanın olacaksa baştan çözmek faydalı olabilir. o da ne kadar mümkün bunu sen biliyorsun. ama şöyle diyebiliriz: zaten standart üstü olan sorularda dikkat daha yoğun olduğu için hata yapma şansı az gibi. kolay gözüken sorularda daha çok risk var bence.

kolay gelsin :))
  • kuul  (22.03.14 15:23:37)