Eski oyunları siz de özlemiyor musunuz?

Arkadaşlar, yaşı 30'a yaklaşanlar ya da geçenler,
1997-2002 arasında muhteşem oyunları özlemiyor musunuz? Hani böyle oynarken sadece heyecanlandıran değil de, oyunun hikayesine kaptırdıklarınızı kastediyorum. ne bileyim, bir baldur's gate, icewind dale, diablo 2, grim fandango, heroes of might and magic 3, ne bileyim heretic, half life, fallout, thief gibi oyunlardan bahsediyorum.

bunların bazılarının devamı geldi ama sarmadı bizim gibi eskileri pek.
16 yıldır heroes 3 oynuyorum lan. yeni nesil oyunları takip edemiyorum, çok uzağım o gündemden ama arada bir açıp doğru düzgün hikayesi olan bir oyun oynayayım diyorum, bulamıyorum.

o yıllardan bu yana call of duty serisini gerçekten çok beğendim. bir de GTA'ları ki biz bunu 2 boyutlu oynardık.

şimdi grim fandango indirirken aklıma geldi, var mı böyle yeni ama eskilerin tadında oyun?

not: warcraft gibi online gaming sarmmıyor. pes, fifa, mortal kombat gibi playstation oyunları sarmıyor.

midtown madness 2'de deli gibi gezerdik zamanında.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (16.03.14 13:25:34)
Assasins creed çok iyi denemediyseniz eğer. Hikaye olarak güzel yani.

  • MouseP  (16.03.14 13:27:41)
heroes 3, age of empires, half life efsane oyunların başında gelir benim için.
Edit: abowww midtown u nasıl unuturum ama 1 olan bence efsane.

  • basond  (16.03.14 13:27:51 ~ 13:28:29)
özlüyorum, fakat şimdiki jenerasyondan da şikayet etmiyorum. skyrim'imiz var, metal gear solid tam gaz, keza final fantasy öyle.

  • kuja  (16.03.14 13:28:26)
hayatım boyunca tek bir oyun oynadım diyebilirim; counter-strike
99'da çıktı. cs 1.5 bilemedin 1.6'dan sonra hiçbiri ilgimi çekmedi.

1,5-2 sene öncesine kadar deli gibi maç atardım.
çocukluğumda mahallede ödetmesine oynardık, adına da party derdik.

sırf counter için o günleri tekrar yaşamak isterdim.

şimdi hiç oyun oynamıyorum. önceden de hiç oynamazdım. sadece counter. o da en eski sürümleri.

fifa 99', gta 2, midtown madness ve pes6'yı da kısa süreli oynamışlığım var.
  • papillon7  (16.03.14 13:33:56)
Dragon Age serisi derim.

  • ameliee  (16.03.14 13:36:00)
şöyle nokta atışı isim verebilir misiniz?
dragon age ve assasins creed'i duymuştum. creed için bir süre sonra çok tek düze oluyor diyorlardı. (gerçi diablo 2 de öyle mesela)

ne dersiniz, dragon age mi indireyim?

not:
Ben de şimdiki oyunlardan şikayetçi değilim aslında, sonuçta asıl oyun oynayan kitle bunları istiyor ve çok güzel oyunlar çıkıyor. benim neslim yüzüklerin efendisi'nin ilk önce kitabını okuyup, sonra filmini izleyip en son da oyununu oynadığı için hikayelere takık sanırım biraz. şimdi sıra tersten gidiyor.
  • uzdeniz  (16.03.14 13:39:06 ~ 13:39:55)
lord of the ring - the battle for the middle earth. ama birincisi...

  • a darkness coming  (16.03.14 13:41:11)
özlememizin nedeni o zaman çocuk olmamız bence.

şöyle açıkliyim: çocuksun, daha önce hiç bilgisayar oynamamışsın, hatta görmemişsin. daha önce oynamamış olmanın getirdiği açlıkla, büyük bir istekle oynuyorsun oyunu.

şimdi tabii zor beğeniriz çünkü 1000 tane oyun oynamışız şimdiye kadar ve yüzlerce oyunun içinden seçim yapıyoruz, her zaman daha iyisini istiyoruz.
  • oymak beyi  (16.03.14 13:45:41)
midtown neydi ya, heroes da aylarımızı gömerdik. Şu dlc'ler, sandbox muhabbetleri çıktığından ve oyunlarda esas ağırlık online multiye kaydıktan sonra 90ların oyun ekolü tamamen bitti. Mainstream oyunlarda artık campaignler çok yalan, yapımcılar hikaye yerine grafiklere yükleniyorlar artık tamamen. Hollywood'a döndü oyun sektörü, içi boş büyük yapımlar var sadece. Lakin indie game'lerde umut var bence. Arada çok güzel yapımlar çıkıyor ama takip etmek zor.

Hiç yeni bir oyun değil ama hikaye seviyorsan prince of persia üçlemesini(sands of the time, warrior within, two thrones) mutlaka oynamanı öneririm.
  • yakuza123  (16.03.14 13:46:34)
oymak beyi onun da etkisi var ama bence daha çok yakuza123'ün dediği gibi oyun anlayışı değişti. dolayısıyla o nesle hitap etmiyor. yoksa arada bir çıkan çok güzel oyunlar oluyor, günlerce deli gibi oynayabiliyoruz. (benim için cod serisi mesela, resmen psikolojim bozuluyor amk)

  • uzdeniz  (16.03.14 13:57:30)
tropico 3-4
oymak beyi+1
delta force serisi vardı mesela çok iyiydi bence
ya da bir max payne 1-2.
  • bass solo take one  (16.03.14 14:28:48 ~ 14:29:02)
İss ve iss2'de master lig keyfi. Playstation 1'in tadını başka hiçbir şeyde bulamadım.

  • ehti  (16.03.14 14:51:04)
grim fandango tadında psychonauts var. (o da tim schaffer yapımı)

  • küçük kara balık  (16.03.14 14:55:02)
aynen çok özlüyorum bomberman, mario, volfied falan.

  • xenophobe  (16.03.14 15:14:36)