karşı cinsle otelde kalma olayları

bir duyuruda oda birleştirme hakkında soru sorulunca takıldı aklıma.
şimdi erkek kardeşimle ben diyelim ki öğretmen evinde kalmak istiyoruz. bize aynı odayı vermiyorlar mı kadın-erkek nikahsız kalınmaz diye?ya da ne bileyim dayım ve ben kalamaz mıyız aynı odada? bu odalar çift kişilik tek yatak değil de iki tane tek kişilik yataklı olunca dahi durum böyle mi?
ya da sevgilim ve ben nişanlıyız öyle yüzüklü müzüklü, evlilik cüzdanı illa gerekli mi?
bu devirde hala evlilik şartı mı aranıyor asıl
edit: aasdfsadf o değil de başlık biraz erotik çağrışımlı olmuş ama duyuru beklentileri karşılamıyor

edit2: ehehe dayıyla kalmaya izin yokmuş anlaşılan aklıma bu geldi, izninizle paylaşıyorum
img.karikaturturk.net

erkek kardesinizle kalirsiniz sorun yok (nüfus cüzdaniniza bakinca anlasilacak) ancak soyadi farkli oldugunda farkli cinsleri vermiyorlar ayni odaya. tabii bu anlattiklarim tamamiyle resmi kurumlarin misafirhanelerinde (ögretmenevi vb.) gecerli.

  • hosein  (05.03.14 14:47:21)
kız arkadaşımla birlikte şu ana kadar otellerde, pansiyonlarda, bungalovda kaldık. bir kere bile cüzdan falan sormadılar. karşılaştığımız tek kural bir evli bir bekar aynı odada kalamaz kuralıydı. o da zaten bizi etkilemez.

  • bira sisesi kapagi  (05.03.14 15:05:40)
eğer taşrada yıldızsız bir otelde kalacaksan sorarlar, ama turistik veya büyük bir şehirde otelde kalacaksan kimse sallamaz senin odada ne yaptığını

  • tombalabala  (05.03.14 16:42:43)
özel oteller için konuşuyorum; tamamen oteli işletenin kafa yapısına ve girişimde bulunduğunuz bölgenin kültürüne bağlı. mesela ben sakarya 'da nişanlımla epeyce bir aranmıştım, dördüncü denemede falan tutturmuştuk evlilik cüzdansız kabul eden oteli. nispeten doğru düzgün, adı sanı belli bir otel tercih edecekseniz, bölge de tutuculuğuyla nam salmadıysa kalabilirsiniz, mesela turistik yerlerde bu sorunun yaşandığını duymuş değilim hiç.

özet: kalas kafalı insanların olduğu bir yerde, dağ dağa kavuşur, siz sevgilinizle aynı odada kalamazsınız.
  • aranelsurion  (05.03.14 16:45:18)