Foursquare...

1-)Foursquare kullanıyor musunuz?

2-)Neden kullanıyorsunuz/kullanmıyorsunuz?

evet

mekan bulmak için
  • prezarlatif  (03.03.14 22:18:20)
1. hayır
2. yeni çıktığı dönem indirmiştim, bi facebooka bi oraya girmek zor geldi
zaten twitter'ı da benzer sebepten kullanmıyorum, 2 şey kontrol etmek zor geliyo
  • la noix  (03.03.14 22:19:14)
1- kullanmıyorum
2- birisinin bi yerde olması beni ilgilendirmiyor.

  • jugador  (03.03.14 22:19:23)
kullanıyorum
Genelde gittiğim mekandaki yorumları okurum ve ona göre gider veya sipariş veririm. Ayrıca merkezi bir yerde yaşadığım ve arkadaşlarımın çoğu da çevrede olduğu için check-in'lerden sürpriz olarak birbirimizi bulabiliyoruz.

  • whoosie  (03.03.14 22:20:51)
evet.

mekan yorumları için ve lokasyon almak için kullanıyorum. check-in olayı da benim gibi bi unutkan için çok iyi oluyo, "nerdeydik yaa o gün" falan bitiyo.
  • golgem var iyi ki golgem var  (03.03.14 22:20:57)
2-) Sosyal paylasim amaci icin degil, aradigim yeri daha detayli bulup haritalara yonlendirebiliyorum. Haritalarda guncel yerler Turkiye'de hemen yerini almiyor. Bu yonden kullanisli.

  • gerenkyok  (03.03.14 22:22:18)
kullanmıyorum.

zırt pırt checkin yapan biri değilim. önemli buluşmalarda falan feysbuk üzerinden yapıyorum zaten. gerisi faso fiso.
  • barbara herhalde barbara manken olan  (03.03.14 22:27:04)
1) Yakın zamanda kullanıyordum ancak kapattım hesabımı.

2) Kullanma sebebim, kendi çapımda bir seyahat planı oluşturduğumda gidececeğim yerlerde ilgimi çekebilecek mekanları vb. bulmak ve nerelere gittiğimin kaydını oluşturmak idi.

Ancak gel gör ki, şunlardan dolayı hesabımı kapattım:

- Check in olayının bokunu çıkartıyor oluşumuz: Evde, otoyolda(?), köprüde, alakasız birçok yerlerde yapılan check-in'ler.
- Bulunulmayan mekanlarda yapılan check-in'ler. (Komik ve saçma geliyor)
- Mekanların galerilerinde açık-saçık resimlerle kendilerini pazarlayan tipler.

Kapattıktan sonra ara ara yine bakıyorum çünkü Foursquare'de iyi bir puan verilmiş ve güzel yorumlar olan restorantlar vb. hakikaten güzel çıkıyor. O nedenle yine de anonim kullanıcı olarak ara ara bakıyorum.
  • Lethe  (03.03.14 22:33:45 ~ 22:45:01)
Hesap açtım ama kullanmıyorum, tableti açmak, kablosuz internet bulmak, bağlanmak, programa girmek, yeri bulmak çok zor geliyor açıkçası, her seferinde üşenip yapmıyorum.. Telefon kullanmaya başlayınca kullanırım.. Hafızam kötü olduğu ve bir kere gittiğim yeri hatırlayana kadar sıkıntı çektiğim için bu amaç doğrultusunda kullanırım herhalde..

  • mutekebbir  (03.03.14 22:38:29)
kullanmıyorum.
sosyal aglarda yokum. yokum diye de digerlerını eleştirmem ama bu foursquare ciddi anlamda malca birşey. sözum faydalananlara değilde sürekli ha surdayım ha burdayım diyenlere.

  • tadutadu  (03.03.14 22:50:28)
1-hayir

2-gittigim yerde biriyle karsilasmak isteseydim zaten onunla bulusur giderdik. beni baglamaz o yüzden. benim nerde oldugumsa kimseyi baglamaz.
  • wiillii  (03.03.14 22:55:37)
1. Hayır.
2. Açık hava değilse çok da umurumda değil ben dahil kimin nereye gittiği.

  • aychovsky  (03.03.14 23:26:44)
kullaniyorum

3 ablam ve hala beni cocuk sanan bi annem var. koca esek olmama ragmen hala neredesin nerde kaldin nereye gidiyorsun diye soruyorlardi artik gorebiliyorlar. aytica kizilayda bzi mekanlarda check in yapinca ikr falan filan oluyor adamlar ticarete dokmus yani sasirdim.
  • kutsalbok  (03.03.14 23:56:03)
kullanıyorum.

check in yapmak için kullanıyorum. bir de arada bir yer aklıma gelirse oradan bakıp fiyat dperformans durumuna bakıyorum. ama %95check in
  • c1b2k3  (04.03.14 00:24:53)
1-Kullanmıyorum.
2- Kimin neerde olduğunu zerre .iklemiyorum. 3 lira kazanacaım diye çekin falanda kasamam.

  • Nocturne  (04.03.14 00:44:59)
1. hayır

2. çok hastalıklı buluyorum insanlara nerede olduğumu söylemek bana inanılmaz bir ego ve saçmalık gibi geliyor. ben niye söylüyorum, insanlar niye bakıyor? tamamen kim daha sosyal yarışı başka bir şey değil.
  • kirazıseviyorum  (04.03.14 00:48:31)
evet

arada janti mekanlarda çekin şov yapmak için :d
  • fuerteventura  (04.03.14 00:52:47)