saç uzatıcı formül geliştirdim kendi kendime

bir süredir internette bakınıyordum hızlı saç uzatan, güçlendiren formül var mıdır diye. bepanthene, evigen, bemiks üçlüsünü duymuşsunuzdur. tatlı badem ve susam yağı için de iyi yorum yapıyorlr hep. sinamekiyi demleyip friksyon yapın bepanthenli karışıma katın diyenini de çok okudum. şampuana doğum kontrol hapını (7 tane koyan var bi kutu atan da)çam terebentinle karıştırın diyip yapıp memnun kalanını da çok duydum. saf zeytinyağı sarmısak kürü zaten malumunuz. şimdi diyorum ki bu bilgileri harmanlayayım. şöyle bir sonuç çıktı ortaya:

önce sinamekiyi kaynatıp demliyor ve bir kaba süzüyoruz.
bemiks, evigen, bepanthene ampullerimizi kırıp ekliyoruz.
tatlı badem, çam terebentin ve susam yağını ekliyoruz.
doğum kontrol haplarından bi 7 tane filan iyice toz haline getirip karıştırıyoruz(östrojen yağda çözünür)
içinde sarmısak dişleri bekletilmiş, asiti alınmış zeytinyağımızı da karışıma ekliyor,
karışımı iyice çalkalıyoruz.

bunu saça spreyle püskürtüp bir kaç saat tutalım( dikkat yağ yüze akmasın östrojen kıllanma yapar), ve iyice durulayalım.
haftada 1-2 de tekrar edelim.

nasıl? bana süper geldi. olmazsa niye olmaz?

edit: asdhasgd insanlar duyuruya bakıp bakıp kaçıyor. satıp zengin olucaksınız dimi itneler

deneyip yazdın sandım ben de. bu kadar şeyi boşuna okudum.

önce dene kardeşim, olursa gerisini düşünürüz.
  • sen git ben geliyorum  (03.03.14 11:37:06)
saçımızı elimize verme de.

  • rock n roll  (03.03.14 11:39:20)
olmaz. 1 cm saç için bunlara değer mi?

  • madeleine elster  (03.03.14 11:40:34)
yea öyle diyonuz da bunlar zaten
* bemiks,evigen,bepanthen,sinameki,tatlıbadem,sarmısak şampuanı
*çamterebentin,şampuan,doğumkontrol
*zeytinyağı,çamterebentin,sarmısak

şeklinde kullanılan formüller. karıştırınca ne olur ki?

ayrıca bi cm saç haftada bu kadar uzar diye bu böyle. yoksa ayda 1 cm benim de uzuyor
  • shubulubapshubaptishaluva  (03.03.14 11:42:54 ~ 11:43:37)
çok kalabalık liste bunlar birbirini nötrlüyodur. sadece östrojen sürmek daha faudalı bence.

  • madeleine elster  (03.03.14 11:44:20)
sen git ben geliyorum +1
1-çok zahmetli.
2-vıcık vıcık bir şey olur tahminimce,ben onca yağı ilacı sürmem kafama.

düzgün beslenme hem cilt hem de saç için tek çözüm diye düşünüyorum.
  • demoniclewinsky  (03.03.14 11:44:47)
Olmaz, kafama bu kadar şeyi asla sürmem. Bu tarz formüller pratik olunca kullanılıyor, bunun için kırk takla atmak lazım. Kaldı ki doğum kontrol hapını kafama sürmek çok saçma geldi bana, ayrıca bu yağların filan farklı farklı asit dereceleri vardır, derini bile yakma ihtimalin var.

  • elikası  (03.03.14 12:10:34)
her bir kürü haftada bir uygulasan daha iyi sonuç alırsın. hepsini karıştırma.
doğum kontrol haplı olan dışındaki diğer kürleri uygulamış idim saçlarıma bir kaç sene önce. hala uzun saçlı bir erkeğim ve saçlarım çok beğenilir. şaka maka saçlarım epey beğeniliyor, bunun sebebi bakti zamanında uyguladığım o kürler midir bilmiyorum.

velhasıl, bırak hepsini karıştırıp da kaptan mağara adamı olma hayallerini. forumlarda deneyenlerin yazdığı şekilde uygula saçlarına.
  • dahinnotha  (03.03.14 12:49:41)
bu duyuruya da geri dönüp okuyan olursa hizmetim olsun. formülü biraz değiştirdim ve hazırladım. dün ilk kürü de uyguladım. bakalım kel kalırsak ya da kaptan mağara adamına dönersek haber veririrm gari.
3 parçada anlatıcam, bayatlayabilecek ürünler olduğu için böyle yaptım.
**şişe A:
saf, asiti alınmış zeytin yağı içeren 250ml'lik kavanoza 6-7 diş sarmısak atıp onu bir hafta dolapta beklettim.
**şişe B:biberiye otu yağı(20mL), tatlı badem yağı(20mL), susam yağı(20mL), çam terebentin(5mL), hint yağı(5mL, önceden sıcak sulu bir cezvede bir dk bekletip ısıttım damlalığıyla dolu dolu 5 ölçü koydum). İyice çalkaladım bu karışımı
**1 tatlı kaşığı sinamekiyi 1 çaybardağı suyla 2 dk kaynatıp süzdüm.
**saçıma uygulama yapacağım taze günlük dozu hazırladığım şişeyi aldım ve tarif edeceğim ölçülerde doldurdum:
2 yemek kaşığı şişe A
2 yemek kaşığı şişe B
1 ampul evigen
1 ampul bepanthen
1 ampul bemiks
~3-4 yemek kaşığı sinameki çayı

kafama her uygulama hareketimden önce şişeyi çalkaladım. yağ-su fazları ayrışıp durduğu için bu gerekli oluyor.
küçük tantum verde sprey şişesi vardı evde ona koydum bunları ama yağ geçmeyince sprey yerine direk dökerek uyguladım.
uygulama sonrası kafama bone geçirmeden önce bir-iki dk saç kurutma makinesiyle kafa derimi ısıttım.
2 saat bekletip J&J bebek şampuanıyla 2 defa şampuanlayarak yıkadım. soğuk suyla yıkadığım için saçım tam arınmamış olabilir gibi hissediyorum ama dışarı çıkabilecek kadar da temizdi.
  • shubulubapshubaptishaluva  (04.03.14 15:21:02)