Yazarların Kullandığı Donanımlar?

Arkadaşlar kendi çapımda bir şeyler yazmak istiyorum notebook benzeri bir cihazla. Yani masa başına bağlı kalmadan, bağımsızca. Fakat ideal bir donanımın ne olması gerektiği konusunda kararsızım. Yazılım bağlamında edinimlerim var, donanım tavsiyesine ise açığım.

Örneğin notebook/netbook/ultrabook seçimi, mat ekran/parlak ekran, el yazısı tanıyan aygıt vs. gibi.

apple air

  • vfgerty  (28.02.14 16:19:04)
sadece bir seyler yazmaksa maksat, cogu laptop is gorur. 13" asuslara bak derim. windows surface vb cihazlar tasinabilirlik acisindan daha iyi ama klavyesi cok keyif vermez. Macbook air da bir secenek ama tuzlu abi.

  • fortisvita  (28.02.14 16:20:00)
Ha, bu arada bir mechanical klavye tavsiye edebilirim. Alismasi zor ama o gurultulu tuslar acayip keyif veriyor, hem daha hizli yazmak mumkun. Harici olacak tabi, mechanical klavyeli laptop olsa bile 5 kilo ceker.

  • fortisvita  (28.02.14 16:27:55)
macbook air +1 en hafif bilgisayar. 12 saat batarya ömrü. office for mac'in fullscreen özelliği yazarlar için şahane bir özellik bu arada. bence bir yazar için en ideal bilgisayar macbook air. tabii 13 inç almalı.

  • microfiction  (28.02.14 17:40:42 ~ 17:41:06)
macbook pro

  • ne bakiyon kardesimm  (28.02.14 17:41:31)
Para mühim arkadaşlar, hobi olduğu için 1000 TL'nin altında bu işi çözmem lazım.

Apple Air ürününün geçerli bir çözüm olduğunu düşünmüyorum.

Mekanik klavye zor bulunuyor sanırım.
  • arandur  (28.02.14 17:44:02)