işe görüşmesine gitmekten vazgeçmek

bugün türkiyenin büyük ilaç şirketlerinden birinden iş teklifi aldım görüşmeye çağırdılar. fakat iş 3 vardiya ve haftada 6 gün. benim de akademik kadro almak için 4 aydır dil kursu ales çalışmak gibi hayallerime yatırım yapma durumlarım oldu. açıkçası çalışmasam da para sıkıntısı çekmem. bilimsel olarak devam etmesini istediğim bir kaç projem var. bunları ağrıda da olsa muş da olsa aydın da olsa hayata geçirmek derdindeyim. büyük şirket de her zaman insana rastgelmez ama içimde de bir keşke kalsın istemiyorum. istanbulda bu şekilde düşünerek bir ömür geçirmek istemiyorum çok daha az maaşla hayallerimi kovalamak istiyorum. siz olsanız ne yapardınız? az önce aradım ve görüşmeyi iptal ettirdim.

haftanın 6 günü çalıştıran bir şirketteyim ve buradan da istifa ettim yani iş hayatında da deneyimsiz değilim.

aynısını yaptım, bir daha olsa yine yapardım. tebrik ederim, doğru yoldasınız.

  • hiperaktifmanyetik  (18.02.14 16:44:18)
en iyisini etmişsin. kafayı boşa yemen gereksiz. ilaç şirketleri resmen köle arıyorlar.

  • dogumgunundecevrimdisiolanadam  (18.02.14 16:44:20)
Para sıkıntısı yoksa görüşmeyi iptal ettirmekle iyi yapmışsın.Hayalinin peşinden git içinde kalmasın, iş sonra da olur belki büyük bir firma olmaz ama senin böyle ideallerin varken boş kalmazsın.Büyük firmalar küçük firmalara oranla daha fazla çalışanlarını sömürüyor zaten,işi kabul etseydin dil kursuna gitmeye,alese çalışmaya takatin kalmayacaktı belkide.

  • crime girl  (18.02.14 16:48:06 ~ 16:48:52)
eğer maddi olarak bakmakla yükümlü olduğun çoluk çocuk falan yoksa için rahat olsun, doğru olanı yapmışsın, idealinin peşinden git.

  • innerbliss  (18.02.14 16:52:20)
türkiye'de akademi ömür törpüsü (bazı üniversiteler dışında).

  • marla is in my head  (18.02.14 17:17:10)
yapilmasi gerekeni yapmissin.

  • slevinkelevra  (18.02.14 18:15:58)