Thy yeni başlayan piloy maaşı !!

Efendim ben okuldan sonra kredi çekip pilotluk eğitimi almak istiyorum thkü de. Yalnız çok merak ettiğim bir şey var. Belki pilot olan ya da eşi, kardeşi olan varsa aydınlatın beni lütfen :)

THY DE YENİ BAŞLAYAN PİLOTLAR NET OLARAK NE KADAR MAAŞ ALIYOR?

Buraya da yazın demiyorum gizli kalmasını istiyorsanız mesaj atın ama aydınlatın lütfen :)

(bkz: thy'de pilotların 24 bin tl maaş alması)

yenisini bilemem de bunu alırlar.
  • zbrs  (12.02.14 16:35:59 ~ 16:36:25)
kuzenim thy'de pilot ve pilot arkadaşlarını da tanıyorum yakından.

ellerine geçen nihai para aylık uçuş saatlerine göre belirleniyor. düzenli olarak uçan yardımcı ortalama net 13-14 bin civarı alıyor.

kesin bilgi.
  • giderbey  (12.02.14 16:44:17)
temel kotil 1-2 ay önce yardımcı pılıot 10.400 cıvarı
kaptan pilot ise 15.400 cıvarı alıyor demiş idi.

  • tadutadu  (12.02.14 17:47:45)
yadımcı pilotların net maaşı bizzat işin içinden gelenlerden öğrendiğim kadarıyla 12bin tl. ekstra durumları hariç tabi ki.

  • kuul  (12.02.14 19:02:41)