Blue Jasmine

Ben bu filmi sevmedim.

Hayır sözlükte okuyorum şöyle müthiş böyle güzel diye, evet oyunculuklar çok iyi.

Fakat siz gerçek manada zenginlerin böyle bir hayat sürdükleri böyle bir, en basit tabiriyle egoya sahip olduklarını bilmiyor musunuz, bence biliyorsunuz.

Hani demek istediğim bu filmde ne hoşumuza gidebilir ki?

Jasmine karakterine de inanılmaz uyuz oldum bundan dolayı filmi sevmemiş olabilirim.

Siz ne düşünüyorsunuz?

sözlükte eğer bir şey için abartı derecesinde olumlu yorum yapıldıysa o şeyden uzak durmak lazım. sanat filmine bol hatunlu grupla gidip tüm film sıkıntıdan patladıktan sonra çıkışta "oyunculuklar gerçekten muazzamdı." gibi cümleler kuran adamlar bunlar işte.

filmle ilgili kısma gelirsek, sadece 25 dakika dayanabildim. illa ki sevecek insanlar vardır fakat bana kalırsa o kadar da abartılacak bir film değil. yönetmeni woody allen değil de bizim berber esat abi olsaydı sözlükte başlığı dahi olmazdı. hayat işte.
  • johndorsey  (05.02.14 00:51:58)
woody allen filmi değil, zeka eserini, pırıltısını da goremedım dogrusu. normalde woody allen bilmişliği olur tüm filmlerinde o da yoktu.
haaa oyunculuklar muthıs mıydı, eh. ama hısterik, panik atak falan az cok dogru betimlemeler olmus (bunu psk. olarak yorumluyorum, film bir yana).

  • botamaniaensis  (05.02.14 01:05:07)
karakteri sevmek vs oyunculuğu beğenmek

karakteri sevmemişsen cate abla doğru işi yapmış, ben de filmi bu nedenle beğendim. ahım şahım bir senaryo, 10 numara bir yönetmenlik yok ama oyunculuk göz dolduruyordu
  • la noix  (05.02.14 06:39:47)