Eksi Duyuru ile İstişare

Merhaba duyurunun güzel insanları,

mezun olduğumu öğreneli iş basvuruları yapıyorum. malum siteler üzerinden kurumsal firmaları tercih ediyorum.

ytü elektrik mühendisliği bölümünü tamamladım. ingilizcem ve orta seviye almancam var. mercedes-benz firmasında pep stajım var. 5 ay son sınıfta okurken profesyonel iş tecrübem var.

son sınıfın baslarında askerliği de yapmış gibi doldurmuştum cv mi ve basvurmadıgım halde tüpraş'tan staubli'den iş teklifleri almıstım. simdi ise orjinal haliyle yeni mezun askere gitmemiş bir mühendis cv si ile sadece arcelikten cagrıldım ama olumsuz bir netice aldım. arcelik harici 2-3 firma daha cagırdı lakin orta ölçekli firmalardı. el bebek gül bebek bir psikolojiye sahip oldugum için oralarda muhtemel yasayacagım sorunlarla basedemem diye kabul etmedim.

ne diyorsunuz ilk fırsatta askere gideyim mi? 15 subata kadar karar vermiş olmalıyım. tecil bozdurmak için deadline 15 subat.

Askerlik, iş hayatında insanın ayağına dolanan yegane beladır.
Yükseltmezler, ciddiye almazlar, önüne engel çıkartırlar, negatif herşeyin başına sebep olarak onu koyarlar.
Ver kurtul kısaca..
  • quaker  (03.02.14 15:41:17)
durum bu yazdığın gibiyse kurumsal şirketlere girmenin önündeki tek engel askerlik gibi duruyor, o zaman git tabii.

  • ekaterina  (03.02.14 15:41:26)
Askere git-gel, yoksa yapana kadar iş hususunda karşına çıkacak bu durum.

  • cakabo  (03.02.14 15:42:02)
ben askeri erteleme hatasını yaptım sen yapma. 5 aylık askerlik yaklaşık 1 seneme mal oldu. git yap gel, en güzel işler senin olsun. hayırlı tezkereler.

  • r_u_h  (03.02.14 16:29:01)
üniversiteyi bitirdin ve hala askere gitmedin mi?
yuuhh

  • etna  (03.02.14 17:20:35)