glikoz-fruktoz şurubu katılmayan abur cubur var mıdır ?

insan sağlığının en üst düzeyde korunduğu güzel ülkemizde glikoz-fruktoz şurubu katılmayan abur cubur var mıdır ?

sanmıyorum

  • veilofsin  (30.01.14 13:11:04)
tadelle/sarelle grubu çikolatalarda yok. ayrıca gdosuz soya lesitini kullanıyorlar. tabii bu kendi beyanları. bana şimdilik en sağlıklısı bu gibi geliyor.

bir de torku ürünlerinde yok galiba. ama sözlükteki bir entry'de bunların da glikoz şurubu kullandığını, ama glikoz şurubunu gdo'lu mısırdan değil de şeker pancarından elde ettiklerini okudum. ayrıca kullandıkları soya lesitininin de gdo'lu olmadığına dair bir beyanları yok.

hala tadelle/sarelle diyorum.
  • kibritsuyu  (30.01.14 13:19:15)
nestle ve torku kullanmıyor. efsane uludağ gazozda da yoktu. nutellada yoktu bi de.

  • yemrem  (30.01.14 13:21:11)
şu ülker'in laviva denilen çikolatası vardı evde, şimdi baktım da ilginç bir şekilde glikoz yok sanırım. internette de baktığımda glikozsuz olduğu söylenmekte. tabii bana kalırsa en sağlıklı çikolatalardan biri lindt ama biraz pahalı, her daim abur cubur niyetine alınmaz.

  • tonoto  (30.01.14 13:29:10)
damak.

  • Beckwith  (30.01.14 13:43:41)
Toblerone

  • halitkin  (30.01.14 13:46:05)
tadelle-sarelle-sarelle gofret var. yani sanset tarafından üretilen ürünlerde yok ve yine aynı ürünlerde doğala özdeş değil doğal aromalar kullanılmakta.

  • atom karincanin torunu  (30.01.14 13:49:18 ~ 13:49:30)
torku kullanıyor. şeker fabrıkasının glıkoz surubu kullanması utanılacak bır sey ama kullanıyor adamlar. milka kullanmıyor. tadelle kullanmıyor.

  • the knight of the apocalypsy  (30.01.14 14:08:08)
sözlükte böyle bir başlık vardı, hatırlarsam editlerim.

  • doxanikee  (30.01.14 14:37:50)
cok feci bir sey ama raf omru uzun olan hicbir seyi satin almamak gerekiyor esasinda.
bizde salcalara kadar her seyi annem yapiyor artik. tereyagini koyluye yaptiriyor, peyniri de ayni sekilde, kucuk bir peynirciden aliyoruz, kargoluyor taaa ezine'den.

  • evreka  (30.01.14 14:50:42)