gözlerin kararması...

bu sabah arkadaş kalkmış yüzünü yıkamak üzereyken kulağına bir ses takılmış tızzzzzzzz diye daha sonra gözleri kararmış, 30-60 sn beklemiş sonra tekrar gözleri açılmış. Nedir bu çocuğun durumu önemli birşey mi acaba?

bende de yattığım yerden hızlıca kalktığımda vuku buluyo bu olay..
açsa, kan şekeri düşmüşse felan uzun sürebiliyor.. sebebi de çoğunlukla budur zati..

  • thefalloftekin  (13.05.09 23:46:09)
Tansiyon düşmesi. Çeşitli sebepleri olabilir.

  • ataturkiye  (13.05.09 23:47:21)
ortostatik hipotansiyon dan olabilir.

  • keah  (14.05.09 00:16:34 ~ 00:17:13)
Uzun süreli istirahatler ardından yaşanan ,seri haraketlerde kan basıncının düşmesi kaynaklı beyne yeterli kan gitmeyişi olabilir diye düşünüyorum.ama 30-60 sn cok fark eder..60 sn lik bir göz kararması ciddi bir rahatsızlığın belirtisi olabilirken 10-15 sn lik kararmalar bazen tansiyon kaynaklı olabiliyor.

  • Mccknightt  (14.05.09 00:19:06)
genclerde oluyormus bazen oyle seyler.

  • wpi  (14.05.09 09:27:31)
telaşlandırmak istemem sizi yalnız, 30-60 saniye hakikaten büyük bir süre. kan basıncının ani düşmesiyle desek en fazla 10 sn gibi bir kararma falan olur.

bana kalırsa şekerini kontrol ettirin derim.
  • exulan  (14.05.09 09:45:48)
eğer uzun sure uyuyorsa olabilir..bilirim o tızz sesini sanki beyninin içi asitleniyomuş gibi...ha bi de açlık belirtisi de olabilir..onemli biseyi yoktur bence
o surenin uzunluğu onemli kardesimin daha uzun oluyomuş o hiç yuruyemiyodu.doktora gitttiler.

  • voodoo 007  (14.05.09 17:17:55)