plastik mermi

daha önce de sordum fakat tatmin eden bir cevap alamadığım için tekrar acma ihtiyacı hissettim.

gezi olayları sırasında kullanılan plastik mermilerin yapısı nedir? bunların içerisinde metal bir yapı var mı?_

Elinde polisin kullandıgı plastik mermilerden olan var ise bir iki fotograf lazım bana.

polisin kullandıgı plastik mermilerin marka-model no falan var ise işime yarar

bizzat gezi olaylarında yemiş ve çok defa görmüş olarak tekrar belirteyim:); içinde metal görmedim ya da bana denk gelmedi. içinde genellikle sarı renkte plastik kıvamında ve sıcak(değdiğinde yapışan hatta yakan) ve dış kabuğu sert plastikten bir madde vardı.

  • dahili meddah  (24.01.14 09:15:45)
Evet bende yemis bir kisi olarak metal biseye denk gelmedim ama disi sert plastikdi ici sari turuncu boya vardi muhtemelen kimyasalda vardi icinde etrafi yaniyidu cunku degdigi yerin

  • topraam  (24.01.14 09:20:11)
Sunlar benim kurtuluş ta yediğim mermi :)

i.imgur.com

sert plastik bir şey üzerinde de sarı boya var.
  • croswell  (24.01.14 09:28:39)
ben de gezi olaylarına katıldım istanbulda baya biber gazını da yedim. neyse sonra bi ara gittik oturuyoruz kaldırımda ben ve 2 kız arkadaş. neyse çevik kuvvet geldi taksimde önümüze park etti araçları. biri geldi yanımıza oturdu falan ben girdi muhabbete. bi tane plastik mermici vardı. dedim abi ver bi mermi bakıcam dedim çıkarttı silahtan verdi. hemen hemen paintball mermisi, arkadaşın paylaştığı fotoğraftakinin aynısıydı bana verdiği, sert plastik, içinde metal yok.

silahı da inceletti bana, 6 psi a kadar basınçla atabiliyor ama onlara gelen emir 2de atınmış. falan filan varsa başka sorun alabilirim
  • metehan01  (24.01.14 09:36:30)
fotograf paylasım sitesi engelli oldugu için acamıyorum görüntüyü tahaemre@gmail.com adresine atabilir misin?

  • keah  (24.01.14 09:38:56)
bahsettiğin şey platik mermi değil, paintball kapsülleri. içinde ya boyar bir madde olur yada toz halinde gözleri yakan bir madde bulunur.

plastik mermi denilen şey ise genellikle pompalı tüfekten ateşlenen lastik mermilerdir. bazılarının çekirdeği metal olur (israil askerleri filistinde bu mermileri kullanır) ciddi şekilde yaralama hatta ölüme sebebiyet verebilir. bu tarz mermiler türkiye'de kullanılmıyor.
  • mytituaEd Yourvenom  (24.01.14 10:46:55 ~ 10:47:58)