ekşisözlük şikayet

bir yazar, baska bir yazar hakkında tanım girmis ancak hakaret iceriyor bunu yönetime ne sekilde bildirebiliriz?

yönetim iplemez. ancak dava açabilirsin.

  • guvercnucusu  (14.01.14 18:28:35)
nasil yani silinmesi icin birsey yapmaz mi?

  • Mügüs  (14.01.14 18:29:14)
gglik bir durum yoksa yapmaz.

edit: "paralı asker" demenin gg olduğunu sanmıyorum. ben de en başta bundan bahsetmiştim. kanzuk'un tayyip için "allah belanı versin" denmesinin hakaret olmadığını söylemesi durumu aklıma geldi. ha gg'yse silinir gider sonuçta.
  • sanal hayvan  (14.01.14 18:31:38 ~ 18:39:40)
yönetim iplemez diye bir şey yok bilip bilmeden sallamayın. özel mesajlara karışmıyor yönetim nick altına yazılan hakaret tabii ki silinir. ama yazarın kendisi ispiyonlarsa silinir.

adam "hakaret iceriyor" demiş gglik durumdan bahsedenler var. hakaret içermesi gglik bir durum oluyor zaten. nick altına yazılan yazarın kendisi entry'i gg diye ispiyonlarsa hemen silinir.
  • cthulhu  (14.01.14 18:32:25 ~ 18:33:29)
o zaman herkes birbirine hakaret etsin laf soksun ohh ne ala! forum sitesi gibi..

her neyse bir yazar baska bir yazar icin tanımadigini belirtmis ama buna ragmen paralı asker demis. üstelik eksisözlük üzerinden hic mesajlasmamislar. baska bir sekilde de iletisime gecmemisler.

bu durumda dava acabilir miyiz?
  • Mügüs  (14.01.14 18:34:31)
@cthulhu yazar ne sekilde ispiyonlama yapabilir? az önce iletisim kismindan mesaj yazdık gerci ama??

  • Mügüs  (14.01.14 18:35:52)
gg ispiyonu yap

  • yakuza123  (14.01.14 18:36:11)
@yakuza123 nasil yapabiliriz?

  • Mügüs  (14.01.14 18:37:41)
arkadaş çok biliyorsunuz madem o zaman bu sorusuna da cevap verin adamın, gammaz yetkisi yoksa nasıl yazarın kendisi ispiyonlayacak?

gg varsa tabi ki silinir, yazarın kendisinin ispiyonlamasına da gerek yok. sizin hakaret addettiğiniz her şey gg. he amk. en iyi siz biliyonuz.

dava da hakaret davası bildiğin, eğer açmayı düşünüyorsan.
  • guvercnucusu  (14.01.14 18:45:57 ~ 18:46:22)
ispiyonlama yetkisi yoksa iletişim kısmından yazmak da yeterli olur.

bu arada hala bilmeden sallamaya devam edenler var. bir sözlük yazarının nick altına yazılan hakaret SADECE yazarın kendisi şikayet ederse silinir. başkası şikayet ederse SİLİNMEZ.
  • cthulhu  (14.01.14 18:53:12 ~ 18:54:00)
bu arada "paralı asker" hakarettir. gg kapsamına da girer hakaret davası da açıp kazanabilirsin.

buyrun bir avukatın cümlesi şu aynen: "Birine "satılmis, parali asker, birinin köpegi vs" demek TCK 125'e gore Hakaret suçudur,2 yıla kadar hapis cezasi gerektirir. +tazminat"
  • cthulhu  (14.01.14 19:03:16)
@mügüs
entry linkini at ben yapayım ispiyonu.
@cthulhu
nick altı entrylerini sadece nickin sahibi ispiyonlayabilir kuralını bilmiyorum. Kaynak atabilir misin? eğer öyleyse ispiyonlamanın faydası yok. ayrıyeten adamın gammaz yetkisi yoksa ne olacak?
  • yakuza123  (14.01.14 19:27:09)
@yakuza123

sen ispiyonlarsan "yazara edilen hakaret yazarın şikayeti halinde incelenir" benzeri bir not düşülerek "hatalı ispiyon" olarak değerlendirilir.

ispiyon yetkisi olmayan birisinin yapması gereken de iletişimden yazmaktır.

şimdi neden kaynak arayayım bu sözlükte oldukça bilinen bir şey ssg'nin kanzuk'un da kaç defa yazdığı bir şey, hepsinden öte modlog'da dediğim şekilde hatalı ispiyon örnekleri dolu.
  • cthulhu  (14.01.14 19:46:58)
buyur bu da kaynak: i.imgur.com

  • cthulhu  (14.01.14 19:56:13)
iletişim kısmından nickaltına hakaret yazıldığını entry numarası ve içeriğiyle sözlük moderasyonuna gidiyor. sonuna kanuni haklarımı da arayacağım diye ekle...
sonra mail kutuna onay linki gelecek. onu da onayladıktan sonra moderasyon bir süre sonra işleme başlıyor....

  • inanmazsan inanma  (14.01.14 20:04:30)
@cthulhu peki dava acarken ekran görüntüsünü mü alacagim? savciliga gidip ne diyecegim? sikayetci olacagim kisinin nickname'ini biliyorum sadece, gidip de "mügüs isimli kisi hakaret etmis alin bu da ekran görüntüsü" mü diyecegim?

ikinci bir ayrinti, sikayet ettim zaten iletisim formundan ancak simdi o entry silinirse yine de davaci olabilir miyim?

cünkü beni hic tanimayan tek cümle konusmadigim biri neden ve nasil gelip sacma sapan seyler yazar anlamiyorum. sanirim incisözlükle karistirdilar burayi!! kafalarina göre gelip hakaret etmeyi hala anlamis degilim! ve bunun cezasini cekmesini istiyorum!!
  • Mügüs  (15.01.14 10:40:04)
mügüs rahat ol. bak benim nickaltımda da "ibne" yazıyor. söyledim neden yazdın diye. sana ne diyor :)

uğraştığına değmez.
  • [silinmiş]  (15.01.14 10:49:17)
@douchebag zaten biz hep ülkece de bosverdigimiz icin bu hale gelmedik mi? herkes sebepsiz kin nefret önyargi icerisinde.. medeni bir ülke istiyorsak saygılı olmak zorundayiz.

  • Mügüs  (15.01.14 10:50:47)