iphone 5 / 5c / 5s sorusu

sanırım 5s 2100 lira 5c de 1600 lira. e hal buyken 5c almak bana daha mantıklı geldi. lakin karsılastırmaya 5ı de ekleyınce 5le 5cnın hemen hemen aynı ozellıklere sahıp oldugunu okudugum ıcın 5 mı alsam dıye dusunmeye basladım. telefondan pek bır beklentım yok. sadece hevesımı almak ıstıyorum. kı adam akıllı androıdler de 2000 lıraya yakın oldugu ıcın ıphone daha agır basar oldu. sızce 5c alınır mı? 5cyı kabul eden bır ınsan 5 mı alsın ya da? ve hatta yıne ya da telefondan beklentısı olmayan ınsan ıphone almasın gıtsın dandık bır androıd mı alsın? nabsın?

5s 1063 5c 1775 tl apple store türkiyede. alıcaksan 5s alıcaksın. çünkü ilerde yeni modeller ve güncellemeler geldikçe eski iphone modelleri yeni ios sürümlerini kaldıramayıp aksamaya başlıyor. 200-300 tl'lik bir fark çok değilse 5s al. bu sebepten ötürü.

  • mutantking  (11.01.14 21:31:46)
ıste o 2000 sınırı bıraz zorluyor adamı. hanı 1999 olsa alıcam ama ıste 2000..... bı de aldıgım telefonu evladıyelık olarak kullanıcagımı bıldıgımden 5s almak bana da mantıklı gelıyordu da bılemedım ıste.

  • okuyamıyom ben ya  (11.01.14 21:35:26)
kiyas.la

bir tek kasa için o fark verilmez 5 e.

zaten kılıfla kullanılıyor genelde telefon. o yüzden ben 5c diyorum. şahsen ben de öyle yapmayı düşünüyorum.

500 lira da 5s için değer mi bilmiyorum ama.

5s>5c>5
  • c1b2k3  (11.01.14 22:05:53)
apple store 5s satmıyor. 5'in kasası 5c'den çok daha iyi. sırf kasası için alınır. zaten başka farklı bir özelliği yok. 5c ile 5'in içi tamamen aynı. telefon genelde kılıfla kullanılıyor kasa önemli değil diye bir genelleme de yapılamaz. ben daha hiç bir telefonuma kılıf takmadım. ince, hafif diye aldığımız telefona kılıf takıp ağırlığını 3 katına çıkartmayı salaklık olarak görüyorum.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (11.01.14 22:09:08 ~ 22:11:56)
apple'ın üretimini durdurduğu bir telefonu sırf kasası için almayı da ben salaklık olarak görüyorum. 5 alacak farkı koyduktan sonra 5s alınabilir.

ama diğer türlü 5c.
  • c1b2k3  (11.01.14 22:24:52)
@c1b2k3, iphone 5c, iphone 5'in kasasının üretimi çok daha maliyetli olduğundan çıkmış telefondur. iphone 5c, iphone 5'ten bir sene sonra çıktı diye yeni bir telefon olacak değil. 5 ne zaman eskirse, 5c de o zaman eskiyecek. aynı zamanda eskiyecekler. üretimi durdu diye telefona kötü diyorsan, 5c'ye de kötü demelisin.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (11.01.14 22:31:19)
5c'nin tasarımı pek fena olmasa da malzemesi berbat. donanım olarak da 5'le hemen hemen aynı(hatta tamamen de olabilir).
evladiyelik kullanıcam diyorsan tabi ki 5s'i öneriyorum.

  • bugategonline  (11.01.14 22:45:17)