Beyoğlu'nda hangi meyhane?

Sevgilimle ilk yılımız için şöyle eski meyhanelerden birine gidelim diyoruz. İç mekan, bi 35lik içip 200 liradan aşağı kalkabileceğimiz, böyle tam klasik meyhane konsepti olan neresi var Beyoğlu'nda?

Yakup, Cumhuriyet gibi yerler. Hangisini tavsiye edersiniz? Çiçek Pasajı'nda iyi bir yer var mı mesela?

Teşekkürler

cumhuriyet çok patırtılı gelmişti bana çalgısı çengisi, yakup ise ortam olarak çok keyifliydi, tabi üst katından bahsetmiyorum. zorla inatla yazın dışarda masa ayarlattık 2 kişi ve çok güzel vakit geçti gecenin ilerliyen saatlerinde müdavimleriyle muhabbet döndü vs. keyifli bir geceydi ama mezereri açıkçası öyle aman aman değildi benim için. taksimde meze konusunda tatmin eden tanasia diye bir yer vardı ama kapandı sanırım.
eleos var manzarası güzel diyorlar mezeleri de iyi olsa gerek. öyle patırtılı değilmiş ortamı. bizzat gitmedim bilmiyorum.

kesin adı sanı bilinmeyen ama mezesiyle ortamıyla hakkını veren bir yerler vardır ama heralde.
bakırköy'de "bizim dünyamız" olması lazım ismi, öyle bir yer duydum bildiğin meyhane ama sevgili ile gitmeye de müsait bir yermiş. daha deneme şansım olmadı bir araştır isterse.
  • nwnd  (09.01.14 10:20:55 ~ 10:21:09)
Fıççın'ın belirli kısımları güzel olabiliyor. Bir 35'lik içip 2 fasıl dinleyip ucuza kalkabilirsiniz.

  • aychovsky  (09.01.14 10:27:04)
cavit ya da yakup derim ben. çiçek'i boşver. illa klasik olsun demezsen; en sevdiğim yerlerden biri latife hanım.

  • bradshaw  (09.01.14 10:58:53)